bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSharon Stone a jej neuveriteľný životný príbeh. Život mi pristane

Ľudia zvykli hovoriť: „Sharon Stone má najväčšie gule v Hollywoode.“
Nie je to náhoda, že mi ako prvej zaplatili celkom slušnú sumu – zďaleka nie toľko ako mužom, ale viac, ako v minulosti zvykli platiť ženám. Ľudia ma kritizovali a tvrdili, že zastrašujem mužov. Z toho sa mi chce plakať.

Sharon Stone

Často som bola na pľaci sama so stovkami mužov. Stovky mužov a ja. Keď som začínala, ani len dodávatelia občerstvenia nezamestnávali ženy. Aj môj mejkap a účesy robili muži. Dokážete si predstaviť, aké to bolo byť jedinou ženou na pľaci – jedinou nahou ženou, možno s jednou alebo dvoma ďalšími ženami postávajúcimi obďaleč?

Jedna z najznámejších herečiek na svete utrpela silnú mozgovú porážku. Musela sa znova naučiť chodiť, rozprávať a písať.
Vo svojej autobiografii Život mi pristane Sharon úprimne a citlivo rozpráva o svojich začiatkoch vo filme, o priateľstvách, ktoré jej zmenili život, najhorších sklamaniach, ale aj o najväčších úspechoch. Odhaľuje, ako po traumatickom detstve plnom násilia začala pracovať vo filmovom priemysle, ktorý je mnohokrát pod rúškom peňazí a slávy rovnako traumatický.

Dnes bojuje za transparentný právny systém, za dôkladnejšie spracovanie dôkazov pri znásilneniach, ale aj v ďalších sociálnych oblastiach. Jej príbeh je inšpiratívnou oslavou ženskej sily a odolnosti. Je dôkazom toho, že nikdy nie je príliš neskoro nájsť odvahu a hovoriť otvorene.

„Zabudnite na klasické hollywoodske autobiografie. Táto je odzbrojujúco úprimná, plná nepokoja a otázok,“ napísali v O, The Oprah Magazine.

SHARON STONE v roku 2001 takmer umrela a potom sa druhýkrát narodila. Trvalo jej roky, kým sa postavila na nohy. Táto kniha je jej úprimnou spoveďou o vlastnom znovuzrodení.

Takmer po dvoch desaťročiach ma ešte stále bolí pravá polovica hlavy. Práve tam mám poškodený mozog, tam sa nachádzajú všetky jazvy. Sluch sa mi vrátil, napriek tomu však niekedy musím trochu natočiť hlavu, aby som utíšila zvuky, ktoré prehlušujú to, čo sa snažím počuť. Chodím normálne. Do ľavej nohy sa mi vrátil cit, no kým som to dosiahla, prešla som si peklom. Každá bodavá bolesť mi naznačovala, že práve tá časť sa preberá k životu. Mučivé bodnutie, prekrásny pozdrav z kedysi odumretej zóny. Opäť dokážem písať. To som zvládla asi za rok. Bola som schopná ovládať pero a udržať ho na papieri, no vždy bolo pre mňa najťažšie napísať svoje vlastné meno. Premýšľam, či je to preto, lebo sa zo mňa stal iný človek. Už som viac nebola Sharon Stone, alebo som jednoducho nebola tá Sharon Stone, ktorou som bola predtým?
Koktanie prestalo asi po štyroch alebo piatich mesiacoch, keď mi konečne nasadili tie správne lieky. To isté platí pre farebné škvrny, ktoré sa mi objavovali pred očami a vlniacu sa podlahu.

 

Zivot mi pristane

Vo svojej autobiografii Život mi pristane otvorene rozpráva nielen o rodine, ktorú si nadovšetko cenila, o svojich rodičoch, výchove, detstve, ale najmä o svete šoubiznisu. Spomína na stretnutia a spoluprácu s takými slávnymi menami ako Bruce Willis, Arnold Schwarzenegger, John Travolta, Madonna, Leonardo di Caprio, Gene Hackman, či Richard Chamberlain.

Keď som sa pripravovala na úlohu do filmu Posledný tanec, navštívila som ženskú väznicu v Tennessee a nechala som sa na deň zavrieť do cely s najprísnejším zabezpečením. Nikdy predtým som nebola v ženskej väznici a nikdy predtým som sa nerozprávala s väzenkyňou v najprísnejšie stráženej cele. Mala som stvárniť ženu, ktorá v osemnástich rokoch spáchala vraždu, súdili ju ako dospelú a strávila svoj život vo väzení. Kontaktovala som väznicu a dopisovala som si s väzenkyňou, s ktorou som sa na konci môjho dňa v cele stretla...

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.