bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSeverské krimi Tretí hlas. Ako spolu súvisia záhadné vraždy?

Čítali ste Skočný príliv od dvojice Cilla a Rof Börjlindovci? Tisíce Slovákov áno a teraz sa už určite nevedia dočkať ďalšej ich knihy.

Máme dobrú správu – budúci utorok vychádza ich Tretí hlas opäť so svojráznou dvojicou vyšetrovateľov Tom Stilton a Olivia Rönningová. 

Stojím bosá na streche. Deväť poschodí podo mnou sa vinie sivá ulica. Je prázdna. Mesto ešte spí. Vietor nefúka. Po niekoľkých krokoch po okraji strechy rozprestriem paže, lebo tak sa ľahšie udržiava rovnováha. Prilieta vták a sadá si len kúsok odo mňa. Zdá sa mi, že je to kavka. Hľadí na mĺkve domy. Aj ona má krídla. Moje sú biele, jej čierne.
Onedlho sa rozbrieždi.

 Začína sa severské krimi Tretí hlas, ktoré nás prenesie do Francúzska a Švédska.

 Marseille. V lesoparku za mestom nájdu rozštvrtenú ženu. Kedysi pracovala v cirkuse ako živý terč vrhača nožov. Jej smrť hlboko otrasie dobrým priateľom bývalého kriminálneho inšpektora Toma Stiltona. Spolu s ním odchádza do Francúzska, aby zistili, čo sa skrýva za touto brutálnou vraždou.
Štokholm. Pracovníka Colnej správy nájdu obeseného vo vlastnom dome. Polícia však rýchlo zistí, že ide o fingovanú samovraždu. Prípad dáva do súvislosti so zmiznutím zhabanej zásielky drog, čo sa nachádzala v colnom sklade.

Do vraždy úradníka Colnej správy je nečakane zatiahnutá Olivia Rönningová. Pustí sa do sledovania iných stôp než vyšetrovatelia. Motív vraždy ju privádza do kruhov, kde sa točia veľké peniaze získané z parazitovania na švédskom sociálnom systéme.

Keď Tom a Olivia pochopia, že záhadné vraždy spolu súvisia, spoja sily, aby ich vyriešili.

Objednajte si nové severské krimi Tretí hlas
Kupit bux.sk

bjTretí hlas je ďalšia severská krimilahôdka dvojice Cilla a Rof Börjlindovci, ktorí patria medzi najskúsenejších švédskych scenáristov. Z ich dielne pochádzajú aj televízne detektívne seriály Hroby a Vraždy, ktoré ocenili diváci aj kritika. Sú autormi scenárov k dvadsiatim šiestim filmom o Martinovi Beckovi.

Prečítajte si úryvok z novinky Tretí hlas:

Dostala sa pred bránku.

Nikde nikoho. Pravdepodobne to bol tieň, pomyslela si a podišla ku vchodovým dverám. Sandriným kľúčom ich odomkla a opatrne vstúpila. Odrazu sa dvere za ňou s treskotom zabuchli.

V hale panovala hlboká tma.

Rovnako ako v celom dome.

A hrobové ticho.

Len pred hodinou tu visel obesený muž. Rovno tu pred tebou. Na lane. Olivia rýchlo zahnala predstavu a hmatkala po vypínači. Vtom sa v nej prebudili reflexy naučené v škole. Asi by predsa len mala... Bleskurýchlo vylovila rukavice a natiahla si ich. Už po pár sekundách si uvedomila, že ľudské ruky sú mimoriadne citlivé nástroje. Hmatkať v čiernočiernej tme po vypínači, keď ani netuší, kde by mohol byť, a k tomu v palčiakoch nie je hračka. No napokon ho našla. Svetlo v hale jej ukázalo cestu do obývačky, kde už vypínač našla bez problémov. V izbe sa rozsvietilo.

Milan Buno, 29.8.2014

no

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.