bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSéria Páchateľ neznámy pokračuje. 4.diel Spolok Judášov

V sérii Páchateľ neznámy vyšli už tri knihy Petra Šlosera a teraz pribudla štvrtá: Spolok Judášov.

Hoci je to jeden z najbrutálnejších jeho príbehov, nebudú tam tiecť potoky krvi, ako nám sám prezradil. „Najbrutálnejšia je tá kniha pri opisoch vrážd, ktoré sa stanú, ale dámy sa nemusia obávať – krvi tam nebude až toľko. Ako viete, ja sa okrem vyšetrovateľských techník sústredím hlavne na pozadie a špinavosti, ktoré sa v polícii kedysi naozaj diali.“

Existovala na Slovensku policajná chobotnica? Vznesené obvinenia a právoplatné odsúdenia bývalých policajných funkcionárov nasvedčujú, že jej chápadlá k nám siahajú.
Peter Šloser opäť poukazuje na krivákov z najvyšších poschodí slovenskej polície a zradcov, ktorí sa spreneverili svojmu poslaniu. O život pôjde nielen ministrovi vnútra, horúco bude aj v mafiánskej rodine Šenkovcov. Ako tieto dva prípady súvisia, kto je vrahom a zvíťazí spravodlivosť?

Peter Šloser o svojej knihe:

Podobne ako pri predchádzajúcich Šloserových detektívkach, aj vďaka tejto knihe má čitateľ ojedinelú šancu stať sa účastníkom deja. Autor opäť čerpá inšpiráciu z vlastných skúseností, ktoré využil pri opísaní reálneho policajného zákulisia a vyšetrovania zločinov, za ktoré súdy ukladajú doživotné tresty.

Šloser má dlhoročnú skúsenosť s policajnými zložkami, spoluzakladal NAKA a v sebe má istú samocenzúru, čo ešte môže dať do knihy a čo už nie. „Sú určité špecifické policajné činnosti, o ktorých nepíšem, pretože by som tým mohol dať návod a takpovediac zbraň do ruky potenciálnym zločincom. Mohli by byť opatrnejší,, prípadne by sa vedeli vyhnúť istým krokom, ktoré polícia počas vyšetrovania vykonáva,“ dodáva Peter Šloser.
Jeho knihy majú mimoriadny úspech a každá prekročila alebo sa blíži k hranici 10.000 predaných výtlačkov, čo sa pravidelne darí len niekoľkým slovenským autorom, ako je Dominik Dán, Jozef Karika a Jozef Banáš, Táňa Keleová-Vasilková.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Vlado Kobielsky:

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.