bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSéria mysterióznych detektívok s Jane Wunderlyovou

Vitajte v luxusnom hoteli Mena House – žiarivom klenote v rozpálenom centre Káhiry! Schádzajú sa tu bohatí cestovatelia z celého sveta, aby vďaka noblesným večierkom a dobrodružným výletom za miestnymi pamätihodnosťami zabudli na dozvuky prvej svetovej vojny. V tieni paliem a múrov hotela však na prominentných hostí číha nebezpečenstvo...

To je skvelá detektívka Vražda v Mena House.

Píše sa rok 1926 a mladá vdova Jane Wunderlyová sa vyberie s tetou Millie na dovolenku do Egypta. Hoci by jej teta rada našla nápadníka, nezávislá Jane javí väčší záujem o pyramídy v Gíze než o dvorenie šarmantných cudzincov. Napriek tomu sa nevyhne spoločnosti príťažlivého pána Redversa, na ktorom jej však čosi nesedí. A nielen na ňom. Zdá sa, že viacerí hostia v hoteli Mena House čosi skrývajú.

Patrí k nim aj očarujúca Anna Staintonová, ktorá dáva jasne najavo, že sa s nikým nemieni deliť o obdiv a miesto na výslní – a najmä nie s Jane. Tá na seba nechtiac strhne všetku pozornosť v okamihu, keď sa ocitne nad mŕtvym telom svojej samozvanej rivalky.

Odrazu je v stávke nielen Janina povesť, ale aj život. Zákony cudzej krajiny sú neúprosné a mladá Američanka musí dokázať, že je nevinná. Miestna polícia sa s vyšetrovaním neponáhľa, a tak sa Jane rozhodne na vlastnú päsť vypátrať, kto by mohol mať motív na spáchanie takej brutálnej vraždy. Môže sa spoľahnúť na záhadného pána Redversa, ktorý má akosi priveľa tajomstiev? Jane si tým vôbec nie je istá, no nesmie váhať pridlho, pretože počet obetí v hoteli stúpa ako púštna horúčava...

Vražda v Mena House je detektívka, ktorá v sebe spája tajomno, napätie, dobrodružstvo a intrigy, exotiku, romantiku. Veľmi vydarený úvod novej sére s premyslenou zápletkou a naozaj dobre napísaný. Má to šmrnc, spád, vtip, veľmi dobre vykreslené prostredie koloniálneho Egypta aj samotná doba 20.rokov minulého storočia.
Už teraz sa môžeme tešiť na ďalšie dobrodružstvá Jane Wunderlyovej, ktorá si vás získa. Je to nezabudnuteľná, sympatická detektívka, s ktorou sa rýchlo skamarátite.

„Naozaj dúfam, že sa vám kniha bude páčiť. Po Vražde v Mena House totiž nasledujú ďalšie tri knihy zo série,“ odkazuje autorka.

Pozrite si video - autorka Erica Ruth Neubauer pre slovenských čitateľov:

Americká spisovateľka Erica Ruth Neubauer je autorka úspešnej detektívnej série Prípady Jane Wunderlyovej. Kým si našla cestu k literárnej tvorbe, živila sa ako vojačka, policajtka a učiteľka na strednej škole. Niekoľko rokov písala recenzie detektívok pre Publishers Weekly a Mystery Scene Magazine. Je členkou organizácie Mystery Writers of America.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.