bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSéria Mortina poteší dievčatá aj chlapcov

Skvelá detská séria, pri ktorej sa zabavia dievčatá aj chlapci. Je originálna, zábavná s perfektnými obrázkami. V slovenčine už vyšli 4 časti série o Mortine.

Ak ešte nepoznáte Mortinu, zoznámte sa - je to síce dievčatko, ale je iná ako ostatné: je to dievčatko strašidlo.
Spolu s tetou Nebožienkou žijú vo vile Rozvalinke a so svojím psím kamarátom, chrtom albínom, ktorý sa volá Truchlík, tvoria nerozlučnú dvojicu. Mortina by chcela mať rovnako starých kamarátov, s ktorými by sa hrala a zabávala, ale má prísny zákaz ukazovať sa ostatným, lebo by sa jej mohli zľaknúť.

Jedného dňa nastane tá správna príležitosť: sviatok Halloween. Mortina si nemusí ani vymýšľať kostým… Čo sa však stane, keď ostatné deti prídu na to, že žiadnu masku nemá?
To sa dozviete v prvej knižke Mortina.

Nasledovali ďalšie knižky:
Mortina a protivný bratranec. Jedného dňa príde do ich vily niekoľko detí z dediny, pretože dostali tajomnú pozvánku, zatiaľ čo teta Nebožienka zmizla. Má v tom prsty protivný bratranec Dilbert, ktorý za ňou prišiel na návštevu?

Mortina a prízračný kamarát rozpráva o záhadnom chlapcovi, ktorý sa snaží dostať do ich vily Rozvalinka. No nedarí sa, pretože je pevne odizolovaná. Nedostane sa tam nikto živý ani mŕtvy.  Mortina s Truchlíkom, svojím verným chrtím albínom, hľadá aj ten najmenší detail, aby zistila, odkiaľ ich nový kamarát – prelud prichádza.

A napokon štvrtá knižka série Mortina a Tajomné jazero sa začína na konci školského roka a na začiatku prázdnin. Mortina odchádza do vily Ozdôbky tety Megery pri Tajomnom jazere. Pokojné dni naruší príchod úradníka, ktorý chce dať vilu do dražby. Veď nikto tam nebýva, len práchnivie, je ošarpaná (presne ako sa strašidielkam páči, čo však úradník netuší) a tak treba zakročiť.
Podarí sa Mortine a jej rodine vilu zachrániť?
Čo vymyslia, aby oklamali úradníka?

Séria Mortina je o hľadaní priateľov, o zábave, o inakosti. A o tom, že nikto by nemal byť sám. Nech vyzerá akokoľvek. Nech je akokoľvek mŕtvyJ Určite si prídu na svoje deti, ktoré majú rady Rodinu Adamsovcov, alebo Tima Burtona.
Nezvyčajné prostredie, atmosféra, z ktorej by malo mraziť...ale vy sa bavíte. Milé zápletky a nádherné, detailné ilustrácie.
Sériu Mortina preložili do 13-tich jazykov a zaznamenala veľký medzinárodný úspech.

Milan Buno, knižný publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.