bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRozprávkové pohromy...pardon, príbehy

Máte radi klasické rozprávky? Červená čiapočka, Snehulienka, Kocúr v čižmách, či Palček? A čo by ste povedali na ich komické verzie?

Aj hrdinovia rozprávok chcú držať krok s dobou. Tou modernou, technologickou. A tak text, ktorý všetci poznáme, patrične okomentujú. Kombinácia klasická rozprávka + netradičné ilustrácie + komentáre hlavných hrdinov, výsledok je zábava, ktorá rozhodne rozosmeje.

Takéto bláznivé verzie už vyšli štyri a to rozprávky bratov Grimmovcov a Charlesa Perraulta. Uletenú verziu má na svedomí francúzsky spisovateľ Fabrice Colin (na konte má sci-fi romány a komiksy) a ilustrátorka Zelda Zonk.
Rozprávkové pohromy! Prečítajte si klasické rozprávky s vtipnými ilustráciami a komentármi, ktoré pobavia vás i vaše deti. Ideálna knižka, ktorú si budete chcieť čítať každý večer!

Červená čiapočka

Červená čiapočka netrhá kvety, ale píše esemesky. Zasneným pohľadom si leží v tráve a rozmýšľa, či vôbec Peťo tuší, že ho miluje. No a vlka po zjedení babičky a Čiapočky trápia výčitky svedomia.
Červenej čiapočke sa nechce ísť pešo až k babičke a tak zisťuje, koľko by stálo poslanie košíka po kuriérovi. Malá beťárka, ktorú si obľúbite. A trefné je ponaučenie na konci knihy:

„Z toho nám plynie, že malé dievčiny, milé a voňavé ako kvetiny, nemali by sa baviť s cudzími...
Beda potom, ak dievča nevidí, že najhorší sú práve vlci zdvorilí!“

Snehulienka

Zlá macocha, krásna Snehulienka, sedem trpaslíkov, ten príbeh poznáme všetci. Ale čarovné zrkadlo si občas neodpustí nejakú zlomyseľnosť a trpaslíci zasa musia Snehulienke, ktorá pomalšie chápe, dôrazne dohovárať, aby nikomu neotvárala.

Séria Rozprávkové pohromy je naozaj zábavná, sviežo napísaná. Pohodové čítanie. Menej textu, veľa farebných ilustrácií, ktoré dopĺňajú komiksové bubliny a v nich neraz uletené komenty :) Práve tie dodávajú príbehom šťavu, ktorá niekedy rozprávkam chýba. Takto môžete prečítať aj celú knižku na jeden záťah a dieťa vám pri tom nezaspí. 
Autori dokázali mnohé známe a dôležité situácie otočiť na žart, najmä tam, kde by ste to možno nečakali. Pohrali sa s textom, aj ilustráciami, takže ideálne čítanie na večer: po takejto knižke určite bude vaše dieťa napokon zaspávať s úsmevom na tvári :)

Milan Buno, 1.4.2018
 

 

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.