bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRozkošná YA o prvej láske, ktorá vás chytí za srdce

Keď umelca v živote niečo hlboko zasiahne, vraví sa, že sa to prejaví v jeho tvorbe. Mladá autorka Viktória Dominová sa s takouto udalosťou vyrovnala tiež po svojom a všetky svoje pocity vložila do emotívnej novinky Zoznam prianí, ktorá práve mieri na pulty kníhkupectiev.

Jeden zoznam, tisíc prianí, avšak jedno zatieni všetky ostatné

Chvejúce sa kolená, mravčenie v žalúdku, zrumenené líca, váhavé pohľady... To je nič v porovnaní s tým, čo cíti Sára v Adamovej blízkosti. Zdôveriť sa môže len svojmu strelenému kamošovi a babičke, v ktorých nachádza oporu. Tí veľmi dobre vedia, ako bojuje so svojimi citmi a snaží sa pred nimi ubrániť skúšané srdce.

Keď na osemnáste narodeniny dostane od babičky denník, do ktorého by si mala zapisovať svoj zoznam prianí, v hlave má iba to jediné a nedosiahnuteľné. Dávno sa zmierila s myšlienkou, že Adam navždy zostane jej platonickou detskou láskou, ktorá pretrvala do dospelosti.

Lenže čo ak je všetko inak, ako si pôvodne myslela? Čo ak jej najtajnejšie prianie nie je také bláznivé, ako sa nazdávala?

„Túto knihu som mala napísanú veľmi dlho. Teda, donedávna som si myslela, že je dopísaná. V skutočnosti bola len rozpísaná a koniec som potrebovala prerobiť. Pretože od zámeru, s ktorým som pôvodne celý rukopis písala, som neskôr zbabelo upustila a na texte bolo poznať, že mal mať úplne iné zakončenie.

Až po niekoľkých rokoch od udalosti, ktorá ma poznačila, som si odvážila sadnúť nad nedokončený rukopis a dopísať správny koniec. Zoznam prianí som ponúkla vydavateľstvu Venupress, ktoré si starostlivo vyberá každý titul a o to väčšie bolo moje prekvapenie, keď ich rukopis oslovil natoľko, že sa rozhodli knihu vydať. Niektoré tituly jednoducho potrebujú svoj čas a ja som dnes šťastná, že som to s ním nevzdala a dopriala mu takú podobu, akú si zaslúži,“ priznala autorka.

Ak máte radi mládežnícke romány, v ktorých sú vyobrazené rodinné vzťahy, naivná láska, skutočné priateľstvo, potom je Zoznam prianí práve pre vás.

O autorke:

Autorka v roku 2016 debutovala prvou časťou plánovanej trilógie s rovnomenným názvom Nepriatelia Urdisu. O dva roky neskôr vyšlo pokračovanie Mračná Urdisu a v roku 2020 trilógiu zakončila záverečným dielom Skaza Urdisu.

V roku 2019 sa vydala, prijala priezvisko Dominová a práve pod ním začala ďalšiu etapu svojho písania, kedy sa už snažila viac zamerať na písanie príbehov zo života. Rok 2021 odštartovala napínavým a mrazivým trilerom zo slovenského prostredia s názvom S úctou, Priateľ (ten sa dokonca dočkal aj prekladu S úctou, Přítel) a zakončila ho ďalším psychologickým trilerom To najhoršie v nás.

Rok 2022 sa zatiaľ nesie v znamení mládežníckych románov. Koncom marca vyšla autorke Trpká príchuť klamstva, ktorú formou štipendia dokonca podporil Fond na podporu umenia. V tejto knihe sa autorka snažila poukázať na to, čo s človekom môžu urobiť výčitky svedomia a ako vždy vyjde pravda najavo.

Zoznam prianí je zatiaľ autorkina posledná vydaná kniha, ktorá vyšla príhodne v máji, mesiaci lásky.

S úctou, Priateľ: https://www.bux.sk/knihy/605089-s-uctou-priatel.html

S úctou, Přítel: https://www.bux.sk/knihy/645155-s-uctou-pritel.html

To najhoršie v nás: https://www.bux.sk/knihy/626327-to-najhorsie-v-nas.html

Trpká príchuť klamstva: https://www.bux.sk/knihy/648397-trpka-prichut-klamstva.html

Zoznam prianí: https://www.bux.sk/knihy/653851-zoznam-priani.html

Nepriatelia Urdisu: https://www.bux.sk/knihy/438871-nepriatelia-urdisu.html

Mračná Urdisu: https://www.bux.sk/knihy/590236-mracna-urdisu.html

Skaza Urdisu: https://www.bux.sk/knihy/590238-skaza-urdisu.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.