bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRozhodla sa prehovoriť!

„Udalosti, o ktorých hovoria kolegovia alebo médiá (napríklad keď posádka hliadkovacieho auta išla v Berlíne príliš pomaly a zbili ju imigranti), sú neuveriteľné. Je nemožné, aby sme mali ako policajti menej práv a museli sa pri každom oprávnenom (!) zásahu báť sankcií oveľa väčšmi ako imigranti, proti ktorým zasahujeme aj fyzickým násilím. Je nemožné, aby ľudia, ktorí si nectia ústavu, vytvárali vlastné (nelegálne) spoločnosti, ktoré sú z každého hľadiska zvrátené, a robia si tu, čo sa im zachce, pretože nie sú naviazaní na štát...“

http://data.bux.sk/book/038/302/0383029/medium-nemecko_ocami_policajtky.jpg Tania Kambouri je Nemka gréckeho pôvodu, Policajtka, ktorá zasahuje veľakrát aj pri incidentoch s utečencami. A vlani jej došla trpezlivosť.

Napísala knihu Nemecko očami policajtky, ktorá sa stala bestsellerom číslo jeden. Otvorene pomenúva javy pravým menom a poukazuje na to, že politická korektnosť začína byť mentálnym problémom Nemcov.
Kriminalita imigrantskej mládeže naberá neskutočné rozmery, pretože uzatvorení v paralelných spoločnostiach si pestujú vedomý odpor voči väčšinovej spoločnosti. Nerešpektujú políciu, súdnictvo ústavu ani zákony a chcú žiť podľa vlastných archaických pravidiel.

Nemecko očami policajtky je bestseller časopisu Spiegel, dlhodobo číslo jeden v rebríčku amazon.de a po silvestrovských udalostiach v Kolíne jedna z najčítanejších kníh v Nemecku.

Tania Kambouri mala toho už dosť. Jej pohár trpezlivosti pretiekol. Poslali ju na zásah, kde namiesto rešpektu ju pourážali a hrubo jej vynadali. Muž tureckého pôvodu, ktorý prosil políciu o pomoc, bol pobúrený: Čo tu chce táto „policajná štetka“? Prečo poslali na zásah ženu a nie muža.

Dennodenne zažívajú policajti nasadení v akciách takéto príbehy. Tania ako policajtka a žena gréckeho pôvodu býva čoraz častejšie vystavená na ulici takýmto útokom. Začala sa brániť s odôvodnením: „Vedome chcem nasypať soľ do rany, aj keď som si vedomá, aká je to výbušná téma.“

Objednajte si Nemecko očami policajtky.
Kupit bux.sk

zenaTANIA KAMBOURI sa narodila v Bochume roku 1983 ako dieťa v rodine gréckych prisťahovalcov. Ako policajná komisárka dennodenne absolvuje výjazdy. Z protestu proti narastajúcemu počtu slovného a fyzického napádanie nielen jej, ale aj jej kolegov, napísala v roku 2013 otvorený list do časopisu policajných odborov Nemecká polícia, ktorý sa stretol s nevídaným ohlasom. Podporili ju stovky kolegov a nabádali ju, aby so svojou kritikou vystúpila aj na verejnosti. Svojou knihou vychádza v ústrety ich želaniu.

V prvej časti knihy Nemecko očami policajtky píše Tania o imigrantoch, moslimoch, Východoeurópanoch, Rómoch. Ďalšiu kapitolu nazvala Polícia na hrane, kde píše o policajnej brutalite a rozdelení moci, o politike i súdoch. A napokon časť Čo robiť – výzva. Ako vychovávať a vzdelávať? Ako by malo konať súdnictvo a kedy je vlastne potrebná morálna odvaha?

„Nejde mi iba o extrémne prípady s tragickým koncom, ako napríklad dvojnásobná vražda so zámerom vykonať spravodlivosť, ktorú spáchali Afganci rovno pred krajinským súdom vo Frankfurte nad Mohanom. Grék a Turek takmer na smrť ubili dôchodcu v Berlíne, ktorý  mladíkov upozornil na zákaz fajčenia v metre, a nechcem hovoriť ani o prípade Tuğçe, ktorú zabili na parkovisku pred reštauráciou McDonald v Offenbachu...“

Milan Buno, 27.10.2016

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.