bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRomcom ako stvorený na leto. Falošné medové týždne

Môže aj medzi dvoma zarytými nepriateľmi vzplanúť láska? Nenávidia sa, ťažko vydržia aj v jednej miestnosti....a zhodou nepríjemných náhod teraz musia stráviť dovolenku v jednom apartmáne. Na Havajských ostrovoch...

Novinka Falošné medové týždne (stiahnite si hneď teraz ako e-knihu a čítajte) sľubuje skvelé čítanie. Príbeh, pri ktorom si dokonale oddýchnete, vypnete mozog, pobavíte sa a pošteklí vás kopec lásky...teda tej až neskôr :)

Olive Torresová je zvyknutá byť nešťastným dvojčaťom: od nevysvetliteľných nešťastí až po nedávne prepúšťanie sa jej život zdá byť takmer komicky zmätený. Naproti tomu jej sestra Ami je večná šampiónka. Olive musí sledovať, ako sa Ami darí vo všetkom, na čo siahne, a to ešte netuší, že na ňu čaká hotová katastrofa.

Hoci mi je vyslovene proti srsti priznať to, Ethan mal pravdu: svadobnú hostinu pokazilo niečo, čo sa nazýva ciguatera. Stáva sa to, ak človek zje rybu kontaminovanú toxínmi. Zdá sa, že to nie je vina cateringovej firmy, pretože to nezávisí od spôsobu prípravy rýb. Nakazenú rybu môžete variť do nemoty, ale stále bude toxická. Keď sa dočítam, že symptómy bežne trvajú týždne až mesiace, zatvorím Google. To je katastrofa.

Vo chvíli, keď sa všetci okrem Olive a Ethana – jej úhlavného nepriateľa – na svadobnej hostine otrávia jedlom, je jasné, že sú jediní, kto môže vyraziť na bezplatné medové týždne na exotický havajský ostrov Maui. Stojí desať dní blaženosti za to, aby zakopali vojnovú sekeru a hrali sa na milujúcich novomanželov?
A naozaj Olive svoje šťastie len predstiera?

Falošné medové týždne je ten typ letnej oddychovky, ktorú potrebujete na dovolenku alebo len tak po náročnom dni. Príbehu našťastie nechýba okrem romantiky ani humor, takže je to celkovo vydarený romcom, romantická komédia. Zápletka enemies to lovers je dobre vystavaná, tú si autorka evidentne užívala. Olive a Ethan si na seba pomaličky zvykajú, zbližujú sa, hlbšie sa spoznávajú a presne to vás baví.

„Áááááách, bola to parádna jazda! Nijaká kniha sa nepíše ľahko, ale aj keď ani táto nebola ľahká, bola to paráda,“ pochvaľuje si Christina Lauren, čo je vlastne pseudonym dvoch úspešných autoriek. „Jednou z najlepších vecí na písaní v tíme je, že máme príležitosť zasmiať sa spolu. Falošné medové týždne ponúkli takýchto príležitostí neúrekom, čo znamená, že keď sme za počítačom vymýšľali túto knihu, nasmiali sme sa. Nie je to najhoršia práca.“

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.