bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRok zábavného učenia

Možno je vonku škaredo, alebo sú vaše deti choré a je dosť možné, že sa práve nudia. Neviete už ako ich zabaviť?
Máme super tip! Knižka Rok zábavného učenia s vyše 150 aktivitami vás bude inšpirovať každý týždeň po celý rok.
Činnosti a hry vychádzajú z rôznych pedagogických smerov, napr. Montessori alebo z waldorfskej pedagogiky. Aktivity sú rozdelené podľa veku, aj podľa svojho zamerania - hry s kockami, svetlom, hry vonku, kreatívne aj hudobné činnosti. Pre každého niečo!

Hudba, umenie, vedy, príroda, kocky a stavanie, napodobňovanie... Rok zábavného učenia obsahuje 52 týždňov výučbových rodinných aktivít.

Autorka Elsa Thiriot pracovala najskôr ako asistentka v alternatívnej základnej škole ZEP, potom sa stala učiteľkou na prvom stupni. Pri svojej práci sa inšpiruje pedagogikou Montessori, waldorfskou pedagogikou a princípmi Reggio Emilia.

Vyše 200 plnofarebných strán knihy Rok zábavného učenia je rozdelených podľa týždňov. V každom týždni 3 zábavné učenia, napríklad s kockami-hudobné-výtvarné, alebo kombinácia napodobnňovanie-vonku-s pomôckami.


Jedna strana, jedna aktivita – žiadne špeciálne pomôcky, ani vedecké vysvetľovanie. Dozviete sa, čo potrebujete, aký je postup a k tomu nejaká rada. Vždy ide o prepojenie prírody, využitie bežných aktivít praktického života a rozvíjanie samostatnosti dieťaťa. Pri každej hre je aj vek, od koľko rokov je daná aktivita vhodná.
V spodnej časti strany je tip na „inšpiratívne čítanie“, ktoré súvisí s danou témou alebo na ňu nadväzuje, rozvíja ju. Výborný nápad, ktorý ešte rozširuje možnosti a dáva do pozornosti zaujímavé knihy pre rodičov a deti.

Tieto hry budú baviť všetkých zúčastnených a zároveň v deťoch podporia ich zvedavosť, predstavivosť a pomôžu im vnímať okolitý svet, prírodu i ostatné tvory. S knihou Rok zábavného učenia môžete začať kedykoľvek počas roka a týždeň za týždňom budete svedkami pokrokov svojho dieťaťa.

Nazrite do knihy Rok zábavného učenia:

<center><iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/UOwctwN7Tbc" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe></center>

Všetky zábavné aktivity, ktoré vás navyše niečo naučia, nájdete v novinke Rok zábavného učenia.

Milan Buno, 30.3.2018

 

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.