bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRoad trip – keď sa vám smola lepí na päty

Na zemi leží kniha, čo som skopla z nočného stolíka niekedy po polnoci. Moje oči sa prispôsobia tme a zadívam sa na Dylanovo nahé, dlhé a opálené telo. V prítmí sa usmejem a pritisnem si ruky na tvár. Mám pocit, že je to viac než len letná láska. Pripadá mi to významné.

Ak sa chcete pobaviť, začítať sa do pohodového príbehu, v ktorom podniknú dvaja ex Road trip na svadbu v Škótsku...ak sa chcete zasmiať, popoťahovať nosom pri dojímavých pasážach a celkovo si užiť novú knihu – odporúčame Road trip. Zábavný príbeh, ktorý vás chytí za srdce.

Addie a jej sestra vyrážajú na cestu do Škótska, kde sa koná priateľkina svadba. Hudba je prichystaná, sladkosti zbalené, no len čo vyštartujú, niekto do nich zozadu narazí. Ako naschvál za volantom sedí Addin bývalý frajer Dylan, ktorému sa doteraz vyhýbala. Dylan a jeho najlepší kamarát mieria na tú istú svadbu, a keďže je ich auto nepojazdné a verejná doprava nedostupná, Addie nemá na výber a musí ich vziať so sebou.

Maličké auto je čoskoro plné nielen batožiny, ale aj tajomstiev, a počas niekoľkohodinovej cesty sa Dylan a Addie nevyhnú spomienkam na svoj zložitý vzťah...
Celý čas sa im navyše lepí smola na päty. Stihnú vôbec doraziť na obrad? A čo je dôležitejšie, naozaj sa ich vzťah pred rokmi ocitol na konci cesty?

Pozrite si, čo hovorí o knihe autorka Beth O´Learyová:

Road trip je čítavý príbeh, pohodovka, ktorej nechýba humor. Presne ako v prvej knihe Spolubývajúca, ale aj v ďalšej Výmena, ktorá ešte nevyšla v slovenčine. Ukazuje, že niektoré konce cesty môžu byť začiatkom novej...

Autorka perfektne vyvažuje humorné situácie a tie romantické, dojímavé, ktoré vás chytia za srdce. Skvele namiešala postavy a bláznivý svet dvadsiatnikov, takže rýchlo sa usadíte spolu s nimi a nebudete chcieť, aby tento Road trip skončil.
Je to príbeh, v ktorom sa hlavní hrdinovia musia konfrontovať so svojou minulosťou. Musia odpustiť a zmieriť sa. Je to vtipné, intímne, osobné a naozaj pohodové. Beth O´Learyová má bezpochyby skvelý pozorovací talent a vyskladala krásny príbeh o druhej šanci...

Beth O’Learyová

Vyštudovala angličtinu, neskôr sa venovala vydávaniu detskej literatúry. Dnes je spisovateľka na plný úväzok. Svoj prvý román Spolubývajúca (IKAR 2019) písala vo vlaku cestou do práce. Námet čerpala zo života. Inšpiroval ju priateľ lekár, ktorý pracoval na dlhé nočné zmeny, a tak sa nevideli celé týždne. Kniha zožala medzinárodný úspech a neskôr nasledovali ďalšie. Beth sa rada zašíva s knihou a so šálkou čaju, zababušená v niekoľkých hrubých svetroch (bez ohľadu na počasie). Žije neďaleko Londýna.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.