bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRafík a Cilka, noví zvierací miláčikovia

Ruku na srdce, však ste aj vy ako deti chceli nejakého zvieracieho miláčika? Psíka, mačičku, rybičky, škrečka, papagája, alebo aj koňa alebo kozičku.

dddČokoľvek... a najlepšie hneď. A najmä teraz pred Vianocami sa podobné želania znásobujú u našich detí. Podobne je na tom aj Katka zo seriálu o zvieracích miláčikoch. Najradšej mi chcela šteniatko...

Začítajte sa do knižky Rafík v kaši:

dddd „Koľko želaní si už napísala, Katka?“ spýtal sa ocko.
„Počkaj…“ Katka sa pokúša predstaviť si darček, ktorý by najradšej našla pod stromčekom. Hlava psíka s veľkými ušami a bystrými tmavými očami. Pousmiala sa. Obrázok sa jej vydaril!
„Vianoce budú už o štyri týždne,“ podotkol ocko, „a obe babičky chcú vedieť, čo by ste si želali. Ak nechcete pod stromčekom zase nájsť papuče, tak im radšej čosi napíšte.“
Katkin zoznam je stručný. Niekoľko kníh a nové tenisky. Mobil i tak nedostane. Podľa mamy je to pre ňu ešte skoro.
„To je všetko?“ spýtal sa prekvapene ocko, keď jej nazrel ponad plece.
Katka sa naňho zamyslene pozrela. Má mu to povedať teraz?

http://data.bux.sk/book/034/027/0340278/medium-rafik_v_kasi.jpgÁno, Katka je nadšená – povedala to a rodičia jej dovolia mať šteniatko. Keď ho prvý raz uvidí, verí, že aj ostatní členovia rodiny si ho rovnako obľúbia.
Vanda, Katkina sestra sa však obáva, ako šteniatko prijme ich mačka Lýra.

Katka si myslí, že obaja si na seba bez problémov zvyknú, no Lýra odmieta Rafíkove pokusy o zblíženie. Ten je z toho smutný. Prečo Lýra od seba psíka odháňa?

Nádherná knižka Rafík v kaši je určená deťom od 7 rokov, skrýva pútavý príbeh o priateľstve, vzájomnej pomoci a láske k tým, ktorým milujeme.

Objednajte si knižku zo seriálu o zvieracích miláčikoch.
Kupit bux.sk

dddd

http://data.bux.sk/book/034/027/0340277/medium-cilka_najde_novy_domov.jpgseriáli o zvieracích miláčikoch vyšla aj ďalšia krásna knižka Cilka nájde nový domov. Luckina rodina sa presťahuje a ona stratí kontakt so všetkými kamarátkami. Vôbec sa jej to nepáči. Aby sa ľahšie vyrovnala s novou situáciou, dostane od rodičov nádherné siamské mačiatko – Cilku.
Lucke sa Cilka síce páči, ale stále sa na rodičov hnevá a predstiera o mačiatko nezáujem.
Úbohá mačička je zmätená a cíti sa osamelo. Prečo ju Lucka odmieta ?

Nebojte sa, všetko sa napokon dobre skončí. Knižky zo seriálu o zvieracích miláčikoch sú určené malým školákom. Takmer na každej strane pekná ilustrácia a veľké písmenká, takže druháčikovia si môžu knižky čítať už aj sami.

ddddAutorka týchto knižiek Holly Webbová má už od útleho detstva vzťah k zvieratám. Vyrastala so psíkmi, mačkou a škrečkami. Vo veku 10 rokov si zamilovala grécke báje, pracovala ako redaktorka kníh pre deti, a to jej podľa vlastných slov veľmi pomohlo pri tvorbe. Dosiaľ vydala viac ako 62 kníh. Do písania sa jej občas pletie jej mačka, zvaná Marble, ktorá si rada sadá na autorkin laptop počas práce.

A na záver ešte malý bonus – úryvok z knižky Cilka nájde nový domov:

„Mňau,“ akoby sa niečo pýtala, „mňau.“
Lucka zdvihla mačiatko, ktoré sa okamžite schúlilo do jej pyžama a začalo priasť. „Ahoj, maličká,“ šepla mu nežne.
„No nevravel som, že si ho zamiluje?“ povedal spokojne ocko. „Volá sa Cilka a je to siamská mačka. Už dávno túžiš po mačiatku a s mamou sme usúdili, že by si sa už oň dokázala postarať.“
„Je to tak,“ pridala sa aj mama. „Viem, že sa ti nechcelo odísť z nášho starého domova.
Keď sa budeš mačiatku venovať, lepšie sa tu zabývaš.“

Milan Buno, 18.12.2014

dddd

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.