bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPrvá detská kuchárska kniha s množstvom receptov a rád

Zdraví papkáči je výborná detská kuchárka, v ktorej nájdete viac ako 100 receptov od prvých príkrmov do 3 rokov + variácie jedál pre celú rodinu. Jednoducho, doma s láskou pripravené jedlo z poctivých surovín bude tým najlepším do detského bruška, verte tomu :)

Precízne a podrobne vyskladaná kniha, v ktorej sa ľahko orientuje.
V prvej časti základné fakty o detskej strave, o správnej výžive pre najmenšie deti, ako začať s prvými príkrmami. Dozviete sa o raste dieťaťa a koľko potrebuje drobec sacharidov, tukov, bielkovín. Tiež ktoré potraviny zo stravy vylúčiť a dostanete pár tipov do kuchyne.
Druhú hlavnú časť, čiže vyše 200 strán, tvoria recepty. Prehľadne rozdelené najskôr na prvé príkrmy, potom recepty od 1 do 3 rokov, a v rámci týchto kategórií ďalšie delenie na raňajkové recepty, snacky a desiate, obedy a večere pre malých papkáčov.
Zdraví papkáči je naozaj jedinečná kniha na našom trhu – obsahovo aj grafickým spracovaním. Pre každú maminu, ktorá chce svojmu dieťaťu dopriať zdravé jedlo, pestré a rôznorodé.

Recepty aj užitočné tipy

Kniha Zdraví papkáči ukrýva v sebe cenné rady a odpovede na otázky, ktoré sa vynárajú v hlave každej budúcej mamičky ešte pred príchodom dieťatka na svet. V takmer 300 stranovej publikácii nájdete okrem receptov, ktoré pochádzajú z kuchýň odborníkov na výživu, trénerov a tréneriek, ktorí sú doma zároveň aj rodičmi: napríklad Mirka Luberdová, Denisa Lipovská, Lea Vršecká či Tina Zlatoš Turnerová. A je tam aj „postreh špióna“ - cenné informácie súvisiace s receptom a benefity použitých ingrediencií od našej odbornej garantky knihy RNDr. Barbary Svieženej, PhD.

Kniha ponúka návod „ako na to“, aby sa spoločne najedla celá rodinka. Lebo deti nie vždy chcú papať to, čo ich dospelí rodičia. Variáciu receptu pre dospelákov nájdete označenú v rámčeku „nech sa naje celé rodina“.

Či už chcete pripraviť chutnú polievočku, neodolateľné hlavné jedlo bez mäsa alebo chutný snack na výlet, všetko nájdete prehľadne rozdelené do jednotlivých kategórii a v časovej súslednosti zoradené podľa veku dieťatka.

V unikátnej kuchárskej knihe Zdraví papkáči nájdete:

  • jednoduché odporúčania pre správnu výživu dieťatka;
  • presný návod, ako na prvé príkrmy;
  • praktickú tabuľku zaraďovania potravín;
  • rozsiahlu teóriu písanú špecialistkou na stravovanie detí s dlhoročnými skúsenosťami – RNDr. Barbarou Svieženou, PhD.;
  • viac ako 100 chutných receptov (nielen) pre deti do 3 rokov;
  • k detským jedlám aj verzie pre celú rodinu;
  • návod ako by mal vyzerať vyvážený jedálny lístok dieťatka;
  • odpovede na základnú otázku „Koľko je dosť?“
  • návod ako na postupné zavádzanie rôznych druhov jedál počas prvých 2 mesiacov;
  • tipy do kuchyne (výber potravín, kde nakupovať, ako uskladňovať, ako tepelne upravovať).

 

Milan Buno, knižný publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.