bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPrístav smrti

Do Prístavu smrti v Doveri privážajú mŕtvych vojakov, obete z oblastí ozbrojených konfliktov vo svete. Funguje tam špeciálny program virtuálnych počítačových pitiev. Privolajú tam aj jednu z najlepších odborníčok doktorku Scarpettovú, ktorá kedysi slúžila v armáde ako protislužba za zaplatenie jej štúdií pred dvadsiatimi rokmi. Teraz ju vojenská minulosť dobieha, pretože pribúdajú zamotané a čudesné prípady. Ide o sprisahanie?

Posledný prístavPatricia Cornwellová patrí medzi najúspešnejšie autorky detektívok na svete. Široká verejnosť ju spoznala vďaka jej pokusu o vyriešenie záhady Jacka Rozparovača, ktorému venovala množstvo úsilia a peňazí. O pár rokov vytvorila postavu súdnej patologičky Kay Scarpettovej a už jej prvotina Postmortem slávila úspech na oboch brehoch Atlantiku.

Patricia CornwellováJej najnovší krimi román Posledný prístav dokazuje Cornwellovej majstrovstvo. Zatiaľ čo je Scarpettová v Prístave smrti, v jej Cambridgeskom forenznom centre sa odohrajú veľmi podivné udalosti. Vyskytne sa dokonca prípad, ktorý ju môže zničiť profesionálne aj osobne.

Neďaleko jej domu totiž zomrie mladý muž. Keď nasledujúce ráno patológovia prezrú jeho telo, zhrozia sa, pretože muža do vaku pravdepodobne zazipsovali ešte živého a následne ho previezli do chladničky forenzného centra... Doktorka Scarpettová sa ponáhľa z Doveru späť a zisťuje rozsiahle devastačné vnútorné zranenia, aké dovtedy nikdy nevidela. Uvedomuje si, že čelí silnému, neviditeľnému nepriateľovi, ktorý ju chce zničiť. Musí zistiť, prečo mladý muž zomrel a kto mimoriadne brutálnym spôsobom zavraždil ďalších ľudí. Čas sa však nedá zastaviť...

Posledný prístav je lahôdka pre fanúšikov Kay Scarpettovej, ktorá sa ukazuje v novom svetle. Príbeh je plný napätia a noviniek z oblasti najmodernejších technológií.

Prečítajte si na BUX.sk úryvok z knihy Posledný prístav.

Posledný prístav - nôž

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(13. marca 2012 v 9:51)
ešte som ju nečítala,ale tešííííím sa na ňu! Táto autorka je druhá moja obľúbená,zatiaľ nesklamala ani jedným krimi príbehom :-) /prvá je A. Christie :-) /
(13. marca 2012 v 9:55)
este som necitala ziadnu knihu od autorky.. ale tato vyzera, ze urcite stoji za precitanie..
(13. marca 2012 v 10:14)
este som ju necitala, ale nejake knihi od P. Cornwellovej som uz citala...rada si precitam aj tuto knihu... :-)
(13. marca 2012 v 14:18)
Ja ju chcéééém.čítala som od nej všetky knihy a pomaly sa chystám urobiť si komplet zbierku.tak dufam že sa mi to podarí.Je to super autorka a jej knihy sa čítajú na jeden dych.určite oporúčam :)