bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPríručka nevesty. Svadba podľa Ely

Plánovanie svadby je krásne obdobie, ktoré väčšina z nás zažije len raz za život, však? Preto sa snažte najmä si ho vychutnať a užiť si každý moment. Nezáleží na tom, či pripravujete veľkú oslavu s množstvom hostí, alebo maličkú rodinnú svadbu, na jej plánovaní by ste si mali dať záležať, lebo spomienky na tento deň vám ostanú na celý život.

Kniha Svadby podľa Ely - Príručka nevesty slúži ako návod pre všetky zasnúbené dámy, ktoré potrebujú pomoc pri plánovaní svadby.
Každá kapitola je venovaná inej časti svadobných príprav a sprevádza budúce nevesty celým procesom plánovania, aby na nič dôležité nezabudli, udržali si chladnú hlavu a naplno si užili organizovanie svojho veľkého dňa.

Dozviete sa, čo všetko treba zabezpečiť a v akom poradí riešiť jednotlivé úlohy. Ako naplánovať svadobný rozpočet, vybrať miesto na svadbu, kameramana a fotografa či svadobné šaty. Ako sa vyhnúť stresu, čo možno očakávať od svadobného dňa, na čo sa treba pripraviť, ktoré obavy sú úplne bežné.

Kniha Svadby podľa Ely - Príručka nevesty odpovedá na otázky, ktoré trápia každú budúcu nevestu. Po jej prečítaní bez problémov zvládnete zorganizovať svadbu svojich snov.

Aby ste sa v plánovaní nestratili, udržujte si celý čas poznámky a informácie na jednom mieste, ku ktorému budete mať vždy prístup (ideálne v zošite či svadobnom plánovači, ktorý budete nosiť stále so sebou, alebo online zložke, ku ktorej sa budete vedieť dostať z ktoréhokoľvek počítača alebo telefónu).
Na začiatku by ste sa mali rozhodnúť, aký typ svadby chcete (veľkú/malú, vnútri/vonku a podobne) a v akom štýle má byť. Od tejto predstavy sa potom budú odvíjať všetky vaše rozhodnutia, čo sa týka príprav.
Veľmi dôležité je, aby ste sa s predstavou stotožnili obaja a aby ste počas celého plánovania spolu s partnerom komunikovali, radili sa a vzájomne si pomáhali. Nebojte sa tiež požiadať o pomoc, či už rodinu, alebo priateľov. Môže vám to ušetriť veľa peňazí, ale aj času a vybavovania.

Na čo myslieť pri plánovaní svadby?

Pri organizácii svadby treba postupovať rozvážne a systematicky a vždy začať od toho, čo je pre vás najdôležitejšie. Postupovať môžete napríklad takto:

1. Stanovte dátum svadby
2. Urobte si základnú predstavu o svadbe (na papier)
3. Zostavte svadobný rozpočet
4. Napíšte zoznam hostí
5. Zarezervujte miesto na obrad a hostinu
6. Vybavte všetky formálne náležitosti
7. Rozošlite svadobné oznámenia a pozvánky
8. Kúpte (alebo si v požičovni rezervujte) svadobné šaty
9. Zabezpečte hudbu alebo dídžeja
10. Zarezervujte fotografa a kameramana
11. Objednajte svadobnú tortu a zákusky
12. Kúpte svadobné prstene
13. Objednajte alebo zabezpečte výzdobu a tlačoviny
14. Objednajte sa na úpravu vizáže
15. Kúpte oblek pre ženícha
16. Zabezpečte darčeky pre hostí a svadobné doplnky

 „Plánovanie svadby prebieha vždy rôzne v závislosti od konkrétneho páru, preto to, čo zažili vaši známi, sa vám vôbec nemusí stať a naopak, môžu sa vám prihodiť veci, ktoré nikto vo vašom okolí pri plánovaní svadby nezažil,“ tvrdí autorka knihy Svadby podľa Ely - Príručka nevesty Zuzana Maliníková. Je majiteľkou svadobnej agentúry Svadby podľa Ely. Plánovaniu svadieb sa venuje už niekoľko rokov. Od začiatku o svadobných prípravách aj blogovala, aby čerstvo zasnúbeným párom poskytla potrebné informácie o plánovaní svadby a jej priebehu. Okrem svadobnej agentúry prevádzkuje aj svadobný salón.

Milan Buno, 24.2.2018

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.