bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPríbeh, ktorý vám možno zmení život

 „Dnes ráno sa zobúdzam s výhľadom na oceán a počúvam upokojujúce zvuky vĺn, ktoré narážajú na útes. V diaľke počuť štebot vtákov a do izby mi fúka jemný vánok, ktorý má príchuť morskej soli. So zatvorenými očami pokojne dýcham a nasávam túto atmosféru. Nie som na dovolenke a nikam sa neponáhľam. Na Bali sa aj s prestávkami zdržujem dva roky. Predtým som veľa cestovala po Latinskej Amerike. Som vďačná za to, že si viem zarobiť peniaze online prácou a mám možnosť vybrať si miesto, kde chcem žiť a odkiaľ chcem pracovať...“

Inšpirujte sa príbehom mladej Slovenky, ktorá sa rozhodla vzdať všetkých svojich istôt, aby sa vybrala svojou cestou a splnila si sen o nezávislom živote a práci na diaľku.
Silvia Púchovská sa stala digitálnou nomádkou. Asi najznámejšou v našich končinách.

Digitálni nomádi sú ľudia, ktorí vďaka tomu, že pracujú online, majú možnosť pracovať z rôznych miest na svete. Silvia vo svojej knihe Svet je moja kancelária ukazuje svoju nekonvenčnú cestu, počas ktorej budovala svoje online podnikanie. Zažívala dobrodružný život na rôznych kontinentoch a učila sa surfovať.

„Keď som ako digitálna nomádka začínala, veľmi mi chýbali informácie o spôsobe života,“ spomína si Silvia. „Existovali rôzne praktické a pre Google optimalizované návody, ako sa stať digitálnym nomádom, mňa však zaujímali skutočné príbehy. Čo ľudia naozaj cítili? Ako prežívali život v iných kultúrach? Ako dokázali pracovať z krásnych miest a byť disciplinovaní?“

A tak napísala túto knihu – Svet je moja kancelária.
Vďaka svojmu odhodlaniu, motivácii vidieť svet a láske k slobode sa v nej s vami podelí o svoj netradičný príbeh, ktorý ju priviedol až k životu na prekrásnom Bali. Vyberte sa do New Yorku, Kodane, precestujte Latinskú Ameriku a objavte čaro ostrova Bali.
Ako vraví Silvia, „digitálne nomádstvo je krásny životný štýl, no nie je pre každého“, a preto vo svojej knihe veľmi úprimne opisuje jeho výhody, ale aj výzvy.

Okrem vlastného príbehu vám Silvia hneď v niekoľkých špeciálnych návodoch poradí, ako naštartovať vlastný úspešný digitálno-nomádsky biznis.

1.časti vám Silvia priblíži svoju naivnú predstavu – ako cestovala do Južnej Ameriky, spustila si blog, mala prvú vlastnú prednášku a ako sa začínala stávať digitálnou nomádkou.
Nasleduje časť Úspechy a výzvy: živnosť v Dánsku, press trip v Slovinsku, workshop na Tenerife, couchsurfing v Mexico City.
Silvia poradí, ako zarobiť online, ako dizajnovať a optimalizovať svoj blog, či ako si spraviť digitálny detox.
V 3.časti knihy hovorí o nomádskej realite, čiže ako je to s kanceláriou na pláži, aké sú výzvy a strasti freelancera, ako si automatizovať svoju prácu, či ako vyzerá rutina jej bežného dňa.

Prečítajte si krátky úryvok z knihy Svet je moja kancelária:

Najprv som žila v naivnej ilúzii, že keď s prácou na voľnej nohe a z rôznych lokalít začnem, bude to jednoduché. Začala som ako marketingová virtuálna asistentka a smelo som sa pustila do prvých zákaziek. Išla som do toho, aj keď som si nebola úplne istá, čo robím, a možno aj to bolo súčasťou úspechu.
Potom prišli ťažké časy a mne sa nedarilo. Klienti mi nezaplatili, niektoré projekty sa skončili alebo ma nikto nekontaktoval. Nachádzala som sa v Strednej Amerike a neskôr na Bali a nebolo mi všetko jedno. Zrejme by bolo ľahšie začať pracovať ako freelancerka zo stability domova. Ja som však inšpiráciu a nové kontakty nachádzala na cestách. Práve ľudia, ktorých som počas ciest stretávala, a komunity, v ktorých som sa zdržiavala, ma často povzbudili v biznise, surfovaní a aj v osobnom živote. Nevzdala som to na pol ceste a dostala sa do bodu, kedy začal byť môj príjem stabilný.
Dnes mám tím spolupracovníkov, ktorí sú tiež digitálni nomádi alebo pracujú z domu, a spoločne vytvárame zaujímavé projekty, počas toho ako žijeme na rôznych miestach. Myslím si, že práca na diaľku a počas ciest už nie je hudbou budúcnosti, ako to kedysi bolo napísané v knihe Digital Nomad. Stáva sa každodennou realitou mnohých z nás.

Milan Buno, literárny publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.