bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPríbeh huslistky Olívie pokračuje. Je tu Olívia a on

Len necelé 4 mesiace po vlaňajšom hite Táne Keleovej-Vasilkovej Olívia vyšlo pokračovanie s názvom Olívia a on. Opäť sa stretávame s Olíviou, mladou hrdinkou tohto príbehu, ktorá miluje husle i svoju rodinu.

Jej život sa v prvej knihe krásne naplnil. Okrem milovanej hudby sa súčasťou jej dní stala Sofia, stará pani, ktorú si nesmierne obľúbila, a Oliver. Vhupol do jej života nečakane... a rovnako nečakane ju jeho prítomnosť hreje a teší. Srdce má plné lásky. Vďaka týmto dvom ľudom sa jej ľahšie znášajú problémy doma, ktoré nemajú konca.

Ale v živote je máločo jednoduché. Strata a bolesť si k nám zakaždým nájdu cestu. Neobídu ani Olíviu a otázkou je, ako si s tým všetkým poradí?
Našťastie život nielen berie, ale aj dáva, a tak Olívia stretáva na svojej ceste nových ľudí, ktorí liečia jej ubolenú dušu a vrátia jej na tvár úsmev.

Osud je prosto nevyspytateľný a neraz nám pripraví veľmi príjemné prekvapenia v podobe láskavých ľudí. Práve na to by sme mali myslieť v okamihoch, keď sa nám nedarí. Keď máme pocit, že nás život skúša až príliš prísne, že nám hádže polená pod nohy. Aj toto je Tánin odkaz v  novej knihe Olívia a on.

„Niečo vám prezradím,“ hovorí Táňa Keleová-Vasilková. „Keď som dopísala Olíviu, zostalo mi za ňou smutno. Obľúbila som si ju a niečím mi bola veľmi blízka... Rozprávala som sa o svojich pocitoch s manželom a on mi okamžite, bez zaváhania povedal, že sa s ňou predsa nemusím rozlúčiť, môžem písať ďalej... A mal pravdu. Dúfam, že pokračovanie Olíviinho života vás poteší. Mňa písanie tešilo, a veľmi.“

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Dado Nagy:

Príbeh Olívia a on dokazuje, aké je to krásne, keď do vášho života vhupne láska. Keď ju doň pustíte a otvoríte svoje srdce. V očiach sa vám zračí šťastie...aj prekvapenie. Prekvapenie z toho, že sa také čosi môže udiať aj vám. Že vám bolo dopriate.
Pretože život je naozaj samé prekvapenie.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.