bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPrežije železnú skúšku?

Páčil sa vám Harry Potter? Že sa pýtame, však?:) Máme pre vás lahôdku, na ktorej si podobne pochutnáte ako na mladom čarodejníkovi.

kniha Železná skúškaNová séria Magistérium je výsledok nápadu dvoch úspešných spisovateliek spojiť sily a napísať vlastný príbeh o hrdinoch a zloduchoch, o dobre a zle a o tom, čo sa stane, keď je človek proti svojej vôli vyvolený. Vzniklo tak najúžasnejšie magické dobrodružstvo od čias Harryho Pottera!

Je vyvolený. Prežije však železnú skúšku?!
12-ročný Callum je v rodnom mestečku legendou, ale nie v dobrom. Preslávil sa štipľavými poznámkami na adresu zastupujúcich učiteľov, ale bavilo ho aj trápenie riaditeľov, dozorcov na chodbách a kuchárok. Teraz sa jeho život má zmeniť.

Tak sa začína prvá kniha novej série Magistérium – Železná skúška.

Objednajte si tento dobrodružný príbeh hneď teraz!
Kupit bux.sk

železná skúška magistériumCallum dostal pozvánku do tajomnej čarodejníckej školy magistérium. Má tam zložiť vstupnú skúšku, no Callum odmalička vie, že ak by sa zaplietol s mágiou, znamenalo by to preňho smrteľné nebezpečenstvo. Mágiu má v sebe, no nevie ju celkom ovládať. Takže čo teraz?

Callum sa preto rozhodne neuspieť a vyzerať čo najhoršie, aby ho odmietli. Lenže osud to chce inak. Majster Rufus si ho napriek tomu vyberie za učňa. „Človek musí dlho študovať, aby mal rovnakú moc ako čerstvo prebudený mág,“ hovoril mu predtým otec. „Mladí čarodejníci svoju silu ešte nevedia ovládať.“

magistériumCallum teda prichádza do školy v podzemných jaskyniach, na miesto s magickou a zlovestnou históriou. V podzemí čarodejnícku školu nikto nevypátra. Nie je tam nijaké svetlo, ani okná. Magistérium je labyrint. Žiakov tam učia čarovať a je to celkom zábavné, lenže zároveň ich pripravujú na to, že raz možno budú musieť zachraňovať svet pred Nepriateľom smrti.

Callum sa prvý raz v živote necíti ako čudák a dokonca verí, že si v magistériu nájde priateľov. Lenže železná skúška je iba začiatok a to najťažšie ho ešte len čaká.

Železná skúška je napínavé dobrodružstvo, vďaka ktorému spoznáte magický svet čarodejníkov, v akom ste doteraz neboli.

autorky cassandra a hollyAutorkami sú Holly Blacková a Cassandra Clarová, ktoré majú na konte už viacero bestsellerov podľa rebríčka New York Times. Po prvý raz sa stretli pred vyše desiatimi rokmi pri podpisovaní Hollinej prvej knihy. Odvtedy sú z nich dobré priateľky. Okrem iného ich spája láska k fantastike.

Pripomeňme, že Holly je úspešná spisovateľka a spoluautorka Kroniky rodu Spiderwickovcov. Za román Doll Bones (Bábika z kostí) získala ocenenie Newbery Medal. Cassie je autorka populárnych sérií pre mládež ako Nástroje smrteľníkov či Pekelné stroje.

Milan Buno, 3.5.2015

postavy Magistérium

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(3. mája 2015 v 19:55)
Vyzera to velmi zaujimavo.Tieto kuzla a temnota ma neskutocne bavia.A sladky bonus k tomu je labyrint.Som zvedava a tesim sa uz teraz na citanie.Palec hore urcite :-D