bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPrečo musíte mať túto knihu?!

Dôvodov je neskutočne veľa. Napríklad v Nemecku ich poznajú 2 milióny – toľko sa už predalo z tejto knihy. Francúzi poznajú ďalší milión dôvodov – koncom apríla sa predal miliónty kus tohto románu a predaje naďalej závratne rastú. O svojich dôvodoch by vedeli rozprávať Švédi, kde sa stala najpredávanejšou v rokoch 2010 a 2011. A pridal by sa aj Amazon, ktorý ju zaradil do Best Books of the Year 2012, či britský Independent. Ten knihu označil za „literárnu senzáciu desaťročia“.

Storočný starčekUž o pár dní sa dočkajú aj slovenskí čitatelia. Konečne totiž vyjde Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol. A potom dokázal „náhodou“ ukradnúť kufor s 50 miliónmi, unikal pred gangstrami zo skupiny Never Again, snažili sa ho dolapiť policajti...ale on zázračne preplával celým Švédskom. Vlastne presne tak, ako počas celého svojho storočného života.

Za 100 rokov totiž dokázal tento pyrotechnik-samouk ovplyvniť viaceré svetové udalosti a stretnúť sa s najvýznamnejšími postavami dejín 20.storočia. Jeho blízkym priateľom bol americký prezident Harry Truman, zviezol sa autom s bývalým ministerským predsedom Winstonom Churchillom, plavil sa na riečnej lodi s mladou manželkou predsedu Maa ce Tunga a niekoľko mesiacov zdolával Himaláje. Tiež do nepríčetnosti rozčúlil Stalina, na kolenách mu sedel malý Kim Čong-il a Američanom aj Sovietom pomohol zostrojiť atómovú bombu.

Film Storočný starčekBez filmu to nejde
Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
je napínavý a vtipný príbeh plný bláznivých nápadov a absurdných scén, po ktorom už siahli aj filmári. Na nedávnom festivale v Cannes predstavila produkčná spoločnosť Nice FLX Pictures filmovú adaptáciu tejto fenomenálnej knihy.
Nakrúcania road movie o bezstarostnom starčekovi Allanovi Karlssonovi sa ujal úspešný švédsky režisér Felix Herngren. Do hlavnej úlohy obsadil jedného z najobľúbenejších švédskych komikov Roberta Gustafssona. „Storočný starček je majstrovské komediálne dielo stvorené pre to, aby sa stalo filmom,“ skonštatoval F.Herngren.Starček

Jonas JonassonPodľa neho ide o ságu s univerzálnou témou, veľkým srdcom a zmyslom pre humor, ktorá dokonale funguje bez ohľadu na hranice a oslovuje ľudí na celom svete. V Škandinávii bude mať film premiéru koncom roku 2013, už teraz je istá distribúcia vo Veľkej Británii, Francúzsku, Austrálii, Nemecku, či Holandsku.

Na Slovensko sa dostane film ešte neskôr, tak neváhajte – existujú milióny dôvodov, prečo si prečítať Storočného starčeka. Pripravuje sa aj audio kniha, načíta ju herec Ľuboš Kostelný, no niet nad samotnú knihu. Storočného starčeka stále kúpite s 20% zľavou v predpredaji TU a len čo vyjde, posielame všetkým, ktorí sú zvedaví na literárnu senzáciu desaťročia.

Máme načítané, niektorí aj viackrát a môžete nám veriť – je to bombastická kniha, ktorú sa oplatí prečítať!

Storočný starček

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.