bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPrečo mi to nikto nepovedal? Užitočné tipy a triky pre život

Fungujúce vzťahy pozitívne ovplyvňujú naše fyzické a psychické zdravie. Nemám pritom na mysli len partnerstvo či manželstvo, ale tiež vzťahy s priateľmi, členmi rodiny, deťmi a členmi sociálnych skupín, ktorých sme súčasťou. Potvrdzujú to nielen vedecké zistenia o rôznych biologických a fyziologických ukazovateľoch, ale tiež reálne skúsenosti. Medzi päť najčastejších vecí, ktoré umierajúci ľudia ľutujú, patrí práve to, že sa častejšie nestretávali s priateľmi.

Máte právo cítiť sa dobre a byť so svojím životom spokojní.
Autorka Julie Smith má mnoho skúseností z oblasti psychológie a preslávila sa na sociálnych sieťach, na ktorých stúpol počet jej sledovateľov až na milióny. Výstižnými krátkymi videami o duševnom zdraví pomáha aj naďalej tým, ktorí to potrebujú. Je totiž presvedčená, že psychologické rady by nemali byť dostupné iba v odborných ambulanciách a na terapiách. Prístupné musia byť pre všetkých.

Prečo mi to nikto nepovedal? je klasika v žánri osobnostný sebarozvoj. Tentoraz z pera klinickej psychologičky, ktorá neteoretizuje, nepredkladá cudzie poznatky, nerobí rešerš...ale využíva vlastnú prax a skúsenosti.
Nie sú to len psychologické poučky a o to cennejšia je táto kniha. Ponúka praktické tipy, nástroje a metódy, ktoré môžete využiť vo svojom každodennom živote a ktoré vám môžu pomôcť zvládnuť ťažké životné okamihy, problémy a starosti.

Zrozumiteľným spôsobom vysvetľuje, ako funguje v takých záťažových chvíľach naša myseľ, lebo ak to chápeme, vieme sa lepšie vyrovnať s pocitmi. Lepšie ich usmerňovať a dostať sa z krízy. Postupne sa stávame aj odolnejšími a môžeme pracovať na svojom zlepšení.

Sama autorka hovorí, že ponúka akýsi kufrík s náradím, z ktorého vyberiete to, čo potrebujete. „Je to súhrn rád, schopností a zručností, ktoré vám pomôžu riešiť rozličné životné situácie. Používať všetko náradie v ňom sa nedá naučiť naraz, radšej sa o to ani nepokúšajte. Vždy využite také, ktoré by vám podľa vášho názoru mohlo pomôcť čeliť aktuálnym výzvam,“ radí psychologička Julie Smith.

Píše o vzťahových mýtoch, aj o tom ako sa zbabiť strachu v rôznych situáciách a životných obdobiach. Radí ako zvládať prekážky, ako si vybudovať sebavedomie, ako sa vyrovnať s depresiou a posilniť si duševné zdravie.

Štýl písania je veľmi príjemný, pohodový, nenáročný na čítanie, miestami až láskavý, akoby sa autorka s vami osobne rozprávala. Evidentne má skúsenosti z praxe a vie to dať aj na papier J Verím, že mnohé čitateľky v nej nájdu priateľku. Takú, čo má veľký prehľad, vedomosti, skúsenosti a teraz vám vie poradiť užitočné triky na rôzne životné situácie. S nadhľadom, pokojne, bez prikrášľovania.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.