bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPrázdne duše.... príbeh, z ktorého mrazí v kostiach

„Asi ju držal prisilno a možno jej rukou podobne ako mne predtým hladil chrbát a zachádzal jej ňou až k zadku, lebo Anna zvýskla a veľký tieň, do ktorého sa ich postavy spojili, pretrhla...“

Ivana Ondriová vie písať romány pre ženy, aj mrazivé trilery, napínavé príbehy. Jeden taký ponúka – práve jej vyšla novinka Prázdne duše. Doslova počuť kroky štedrého strýka Johnyho, vlastne Jana, ktorý dvom sestrám zmenil navždy život. Je temná noc, na krku cítite teplý dych, po chrbte vám behajú zimomriavky...a hoci ste si mysleli, že je všetko za vami, opäť sa to vracia. Nemilosrdne a naliehavo. Pretože na desivú minulosť sa nezabúda...

Dve sestry a temné detstvo, ktoré ovplyvní celý ich nasledujúci život.
Budú schopné zabudnúť na démonov z minulosti a skutočne milovať?

Keď sa maloleté sestry Anna a Lucia spolu s otcom nasťahujú do nového domu, aj napriek neprítomnosti schizofrenickej matky, ktorá ich vraj opustila, veria, že už budú šťastné.
Lenže do domu prichádza aj tajomný strýko Johny s kufrom nehanebných saténových košieľok. A navždy poznačuje duše dvoch malých dievčatiek.
Prečo a kto ich pred ním ochráni?
Ak chcú sestry prežiť, musia vziať pomstu do vlastných rúk... A začať žiť odznova niekde ďaleko.

Po rokoch Anna spoznáva záhadného Michala a opúšťa sestru, ktorá naivne verila, že zostanú navždy spolu. Čo ak ale Lucia nie je pripravená na život bez svojej staršej sestry a démonov z detstva? Dokáže nový muž zaplniť prázdne miesto v jej duši?
Ibaže...

Temno je späť. Ktosi neznámy ho znovu votrel do života sestier.  Môže za to ich otec? Nezvestná matka? Či choroba, ktorej sa len ťažko vyhnúť.
No je tu aj neznámy muž, ktorý vie o všetkom, čo vtedy pred rokmi Anna s Luciou urobili. Mrazivé spomienky na minulosť sa vracajú a vypýtajú si svoju daň...

Prázdne duše sú zručne napísané. Autorka šikovne prelína časové línie – súčasnosť a obdobie detstva, ktoré sestry tak poznačilo. Pomerne krátke kapitoly prispievajú k dynamike a napätiu. Ondriová výborne narába s emóciami, chvíľami cítite odpor, zhnusenie, trpkosť v duši a bolesť. A tiež nenávisť. Pretože občas sa hrozivých vecí dopúšťajú práve tí, od ktorých by ste to nečakali...

Ivana Ondriová je bývalá novinárka, obchodníčka, žena na materskej. Prešovčanka, ktorá však nikdy nestratila vrúcny vzťah k svojmu rodnému mestečku na severovýchodnom cípe Slovenska, Stropkovu. Tam je jej srdce, celá jej rodina.
„Práve materská a následne rodičovská dovolenka vo mne objavili lásku k písaniu,“ spomína Ivana. „Nie však preto, že by ma výchova dcérky Ninky celkom nepohlcovala a ja som mala toľko voľného času, že som netušila čo s ním. Skôr naopak, nádherné, no vyčerpávajúce dni s dieťatkom, si jednoducho vyžadovali útek z reality do snov. A odvtedy snívam stále. Skúste to so mnou..."

Ivane vyšli už knihy Tu si v (ne)bezpečí, Vlčia hora, Kto skrotí Kláru, Radio Love, V§ňa neba, Nebezpečne očarená, Cudzinca nemiluj, Značka: Neľúbená, Nezvestný, Chlapi na zbláznenie, Milovanie po mexicky a Mladý, sexi a iba môj.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.