bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPozrite sa na život inými očami

Všimli ste si, že pocit osamelosti a odtrhnutosti riešime vysedávaním pred obrazovkami ‒ televíznej, počítačovej, mobilnej? Virtuálna realita nám pomaly, ale iste začína nahrádzať skutočný svet a skutočný život. O niekoľko rokov už ani nedokážeme rozlíšiť, čo je skutočné a čo nie.

http://data.bux.sk/book/020/303/0203030/medium-inymi_ocami.jpgA pocit našej osamelosti sa bude stupňovať so zvyšovaním pripútanosti k virtuálnym svetom. Práve preto je dôležité dívať sa na svet aj Inými očami – presne tak sa volá nová kniha Hanky Sekulovej.  „Nie sme stroje, aj keď niekto by nás veľmi rád videl ako poslušné roboty bez vôle,“ píše. „Štáty a rodiny sa rozpadajú, deti vychovávajú počítače a televízia. Svetu vládne chaos. Surovosť a podvody sú bežným štandardom. Toto sme chceli? Nie je najvyšší čas vypnúť off-line techniku a zapnúť on-line život?“

„Budem písať o ťažkých témach čo najľahším spôsobom, aký sa mi v tej chvíli podarí.  Niektoré veci zámerne zabalím a budem radšej servírovať po kúskoch. Niektoré veci kvôli ťažkej stráviteľnosti nebudem v tejto knihe servírovať vôbec,“ píše autorka.

Každý z nás má v sebe neuveriteľné schopnosti, ktorými dokáže zázračné veci.  Všetko je iba o tom, čomu sme schopní a ochotní uveriť.  Niekto sa s rôznymi schopnosťami narodí (ako sú rôzne nadania pre na rôzne oblasti), iný sa ich dokáže naučiť, natrénovať. Každému sú voľne dostupné. 
Otázkou teda je - dokáže jeden človek zmeniť svet?

Objednajte si novinku Inými očami.
Kupit bux.sk

Hanka SekulováNemá to zmysel, ja sám človek aj tak nič nezmôžem... tak reaguje veľa ľudí na myšlienku, ako zmeniť svet okolo seba. Áno, bola by to pravda vo chvíli, ak keby sme každý jeden z nás boli izolované samostatné ostrovčeky.   No nie sme, aj keď sa veľakrát často tak cítime.  Ako izolované ostrovčeky vo veľkom vesmíre.

V skutočnosti sme ako kvapky v mori.  Všetci pospájaní jednou vodnou plochou, v ktorej jediná kvapka s atramentom dokáže zafarbiť celú vodnú hladinu okolo seba. A aj keď už nevidno farbu, tak drobné čiastočky atramentu sú vo forme molekúl rozpustené na veľkom priestore.  Oveľa, oveľa väčšom, ako bola samotná maličká kvapka s atramentom...

Hanka Sekulová píše v knihe Inými očami o láske, pozitívnom naladení, rodine, ale aj o kulte tela, nevšímavosti, ľahostajnosti. Sebaláska, zdravie, stravovanie, hudba ako liek, ale aj liečivá príroda, či chov zvierat.

Milan Buno, 29.10.2016

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.