bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPoznáte liečivú metódu klopkania? Naozaj funguje!

Niekomu to možno príde čudné, smiešne, pritiahnuté za vlasy. No verte, že to funguje. Technika známa pod skratkou EFT, čo je metóda emočnej slobody, alebo tiež zjednodušene klopkanie.

Je to revolučná metóda na zlepšenie vášho života. Jednoduché návody v podaní Nicka Ortnera pomôžu zbaviť sa strachov a obmedzujúcich názorov, ktoré bránia žiť podľa svojich túžob.

Novinka Preklopkajte sa k zdraviu rýchlo a efektívne poradí s mnohými problémami od úzkosti, chronickej bolesti, závislostí a strachu až po nadváhu, finančnú hojnosť, uvoľnenie stresu a ešte oveľa viac.

Najvzrušujúcejšie na klopkaní je, že okamžite cítite rozdiel, ktorý spôsobuje vo vašom tele a mysli. Netreba ho najprv hodiny študovať alebo čakať tridsať dní, kým uvidíte výsledky.

MuzTechnika EFT je založená na starovekej akupresúre a modernej psychológii.
Svetoznámy expert na EFT Nick Ortner v knihe odhaľuje:
- prečo mnohí lekári predpisujú „klopkanie“ na široké spektrum problémov,
- jednoduché postupy, obrázky a scenáre, ktoré vás krok za krokom naučia, ako klopkať pri rozličných problémoch,
- ukážky zahŕňajúce úľavu od bolesti cez povzbudenie k zníženiu hmotnosti až po podporu lepších vzťahov,
- skutočné príbehy zo života

MuzObjednajte si novinku Preklopkajte sa k zdraviu

Skutočný príbeh z pohľadu lekára
Paulu takmer každý deň zoslabovali hrozné bolesti hlavy a migrény, spomína doktor  Mark Hyman, M.D. v knihe Prekopkajte sa k zdraviu.
Sústavne trpela už desať rokov. Hoci som jej predpísal lieky proti migréne a na spanie, aj štyri razy za mesiac sa ocitla na pohotovosti pre úpornú bolesť a nasledujúcu nespavosť. Popri užívaní liekov urobila vo svojom životnom štýle zmeny, ktoré sa v podobných situáciách osvedčili: vylúčila lepok, mäso a mliečne výrobky, vytvorila si spánkový režim, užívala výživové doplnky. Všetko bolo bez efektu. Bolesti hlavy neustúpili a ničili jej život.

   Pre lekára nie je nič deprimujúcejšie, ako keď vidí svojich pacientov trpieť. Rozhodol som sa odporučiť Paulu k priateľovi Nickovi Ortnerovi. Dopočul som sa, že dosahuje neuveriteľné výsledky technikami emocionálneho uvoľnenia (EFT), známymi aj pod označením tapping (klopkanie).
Mal som isté pochybnosti a povedal som Paule o svojej neistote, ale vtedy bola ochotná skúsiť čokoľvek. Obom nám bolo jasné, že potrebuje nový spôsob liečenia, novú cestu bez liekov, ktoré by jej pravdepodobne pri dlhodobom užívaní podlomili zdravie.

   Celú správu o Paulinom stave som dostal až o niekoľko mesiacov, no medzitým sa ku mne doniesli novinky, že bolesti ustupujú a Paula užíva menej liekov. Keď som s ňou napokon hovoril, ostal som v nemom úžase. Paula sa úplne zbavila bolestí a pritom nebrala nijaké lieky. Práca s Nickom a techniky emocionálneho uvoľnenia pri úspešnej navigácii na „emočnej ceste“, ako to sama opísala, ju oslobodili od bolestí aj tabletiek...

Ludia

Ďalší úryvok z knihy Preklopkajte sa k zdraviu:
SCENÁR KLOPKANIA: „Stres a preťaženie“
Kým začnete klopkať, položte si otázky: „Čím som preťažený/preťažená? O čom si myslím, že to nezvládnem? Čo konkrétne ma vlastne stresuje?“Hlava
Potom skúste kontrolnú vetu: „Som preťažený/preťažená a mám priveľa roboty.“ Prideľte jej číselnú hodnotu z desaťbodovej škály, hodnota 10 znamená absolútne pravdivá, hodnota 0 úplne nepravdivá. Začnite klopkať, pričom buď použite nasledujúci scenár, alebo vlastné slová. Môžete aj identifikovať primárnu myšlienku alebo udalosť, ktorá stres spôsobuje, a tiež jej prideliť hodnotu z desaťbodovej stupnice. Tým preniknete hlbšie do problému, čo prináša lepšie výsledky.

   Bod karatistického úderu: Hoci som vystresovaná, preťažená a mám priveľa roboty, zo srdca a úplne sa prijímam.
   Bod karatistického úderu: Hoci mám kilometrový zoznam toho, čo treba urobiť, a ten ma stresuje, zo srdca a úplne sa prijímam.
   Bod karatistického úderu: Hoci mám pocit, že to nikdy všetko neurobím a že nie som dosť múdra, zo srdca a úplne sa prijímam.
   Obočie: Nestihnem to všetko spraviť...
   Vonkajšia strana oka: Tieto pocity preťaženia...
   Pod okom: Cítim obrovský stres a ten ma zahlcuje...
   Pod nosom: Jednoducho je toho priveľa...
   Brada: Som zahltená...
   Kľúčna kosť:  Treba priveľa urobiť...  
   Pod pazuchou:
A nie je dosť času...
   Temeno: Jednoducho to nemôžem všetko zvládnuť...
   Obočie: Ako to všetko porobím...
   Vonkajšia strana oka: Nezvládnem to...
   Pod okom: Pretože je toho priveľa, čo musím urobiť...
   Pod nosom: Potrebujem pomoc...
   Brada: Deň má málo hodín...
   Kľúčna kosť: Všetko zvládnuť...
   Pod pazuchou: Pocity preťaženia...
   Temeno: Pocity preťaženia...

ruka   Klopkajte tieto negatívne kolá, kým nepocítite úľavu (predstavte si, že sú to kolá „pravdy“, pretože vy len opisujete, ako sa cítite – a to je vaša pravda). Keď sa budete cítiť pripravení, prejdite na pozitívne kolá.

   Obočie: Volím si relaxovať...
   Vonkajšia strana oka: Mám zdroje na to, aby som všetko zvládol/zvládla...
   Pod okom: Urobil/urobila som to predtým, urobím to aj teraz...
   Pod nosom: Volím si uvoľniť pocit preťaženia...
   Brada: Jednoducho to musím urobiť...
   Kľúčna kosť: Byť z toho vystresovaný/vystresovaná mi nepomôže...
   Pod pazuchou: Uvoľňujem pocity preťaženia...
   Temeno: Všetky nechávam odísť...

Pozrite si ďalšiu ukážku z knihy Preklopkajte sa k zdraviu.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.