bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPonorte sa do sveta fantázie a dobrodružstiev s príbehom Ohnivá

„Ninka, pamätáš si tie rozprávky, ktoré som ti kedysi rozprávala na dobrú noc?“ spýtala sa po chvíli ticha.
„Myslíš tie o Veľkom ostrove? O kráľovských súrodencoch?“ snažila som sa spomenúť si. Dávne spomienky som mala v hlave roztrúsené a postrácané, ani som si nepamätala, kedy som počula poslednú rozprávku v maminom predvedení. Navyše sa nevolali rozprávkami na dobrú noc len tak pre nič za nič, ja som počas rozprávania vždy rýchlo zaspala.

 Monika Smolková vytvorila dobrodružný, napínavý a tiež zábavný príbeh Ohnivá. Navyše s krásnou obálkou, ktorá upúta hneď na prvý pohľad.

Nina sa dostáva do sveta Veľkého ostrova, kde na Zámku z  drahokamov vládnu kráľovskí súrodenci. Veľký Evian, Čistá Alya a Pokojný Leor. Voda, vzduch a zem. Spoznáva nové miesta, kam ju život neraz nedobrovoľne dovedie, a zažíva mnoho nebezpečných, vzrušujúcich či bizarných situácií. Po chvíli si však všimne, že v tomto svete chýba niečo veľmi dôležité…

Hodila som do príšery najbližší kameň. Veď v tomto svete sa všetko riešilo kameňmi.
Útok nepriateľa? Zbi ho kameňom.
Chce ťa zabiť súrodenec? Nájdi kameň.
Si hladný? Najedz sa štrku…

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako by vyzeral svet bez ohňa, v ktorom okrem krvi nič nemá červenú farbu? Svet, ktorý existuje v chlade a strachu, že jedného dňa príde Ohnivá a  všetko padne popolom?

Nina hľadá a nachádza odpovede i na tieto otázky, zatiaľ čo bojuje o vlastný život. Ponorte sa do príbehu dobrodružstiev, humoru, drahokamov a fantázie.

Na stránkach knihy Ohnivá sa môže stať cestovateľom medzi svetmi každý zvedavý čitateľ. Naskočíte hneď na prvých stranách, pretože Monika píše s ľahkosťou, občas sa pohráva so slovíčkami a vetami. Zápletku má dobre premyslenú, jej pozadie, legendy, aj postavy.

„No, teoreticky som sa tu dotúlala z toho lesa, čo je pri ceste,“ zamyslela som sa a pozrela som sa von oknom. Nevidela som však nič iné ako modrú oblohu a vankúšikovité oblaky.
„Počkaj, zo Severného lesa? Čo si tam, pre všetky drahokamy, robila, prosím ťa? To nie je miesto na prechádzky a už vôbec nie pre také krehké dievča. Odvážia sa tam len nebojácne silní alebo blázni. A ty azda nie si ani jedno.“
„Očividne ma nikto nevaroval,“ zaškerila som sa a rozhodla som sa ignorovať poznámky o svojej krehkosti...

Monika Smolková je začínajúca autorka, Ohnivá je jej knižný debut, no literatúra a písanie pre ňu nie sú žiadnou novinkou. Svoju tvorbu publikovala v zborníku Múzy literárnej oázy, ktorý vyšiel pod záštitou Kysuckej knižnice v Čadci, Nadácie Tatra banky a Žilinského samosprávneho kraja v roku 2018 na podporu mladých začínajúcich autorov.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.