bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPokrstili magické Kódy

Predalo sa z nich vyše 100.000 výtlačkov. Mali obrovský úspech u čitateľov a tak teraz vychádzajú v novom ilustrovanom vydaní, ktoré má viacero superlatívov. Kód 9, Kód 1 a Kód 7 od Jozefa Banáša sa stali bestsellermi, čo dokazovali aj desiatky besied a autogramiád, ktoré autor absolvoval. A tak sa na knižný trh dostáva ich súborné ilustrované vydanie. Môžete si v nich zalistovať na špeciálnej stránke www.jozefbanas.sk/kody.
A pozrite si, ako Kódy krstili v bratislavskom kníhkupectve.

Pozrite si VIDEO:

Vydanie ilustrovaného románu Kód 9 1 7 je na Slovensku ojedinelým počinom. Vďaka fotografiám, mapám, poznámkam, komentárom a vysvetlivkám sa môžete stať účastníkom autorovho putovania a nahliadnuť do krajín, kde sa príbehy Kódov zrodili.

Jozef Banáš priniesol v Kódoch svoju životnú filozofiu, že všetko sa riadi zákonom rovnováhy.
Rovnováhu medzi mužom a ženou hľadá v Kóde 9, medzi duchom a hmotou v Kóde 1 a medzi dobrom a zlom v Kóde 7.
Kód 9 je však predovšetkým o tom, ako milovať, Kód 1 o tom, ako byť dobrým človekom, a Kód 7 o tom, ako byť šťastným.
Autor verí, že popri dobrodružstve budú jeho texty aj motivačným čítaním, ktoré zmení pohľad čitateľov na život.

Pozrite si Kódy na www.jozefbanas.sk/kody.

„Vytvoriť takýto ilustrovaný román bolo veľmi náročné. Musím zložiť poklonu pani riaditeľke Gabriele Belopotockej, že sa k tomuto kroku odhodlala. A najmä Jurajovi Šramkovi, ktorý vykúzlil podľa mňa jednu z najkrajších kníh, ktoré v tejto krajine vznikli,“ vyhlásil Jozef Banáš a dodal.
Odkaz celého románového cyklu Kódy 9 1 7 je podľa Jozefa Banáša jasný. Keď u nás urobíte niekomu dobrý skutok, očakávate vďaku. V Butháne, kde sa odohráva väčšina tretej knihy Kód 7, je to naopak: u nich ste vďačný tomu, komu ste urobili dobrý skutok. Za to, že vám ho vôbec umožnil urobiť...

Jozef Banáš v tejto chvíli už usilovne pracuje na románe o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, ktorý vyjde k stému výročiu Československej republiky.
V novembri mu však vyjde zbierka miniúvah, sentencií, anekdot, myšlienok, ale aj poézie a drobných textov Somár je Švajčiar.

Milan Buno, 5.10.2017

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.