bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPodozrivé úmrtia modeliek a zmiznutie slobodnej matky. Psychotriler Keď zmizla

Temný, adrenalínový, vzrušujúci a napínavý. Taký je nový psychotriler Keď zmizla od Alex Dahl, autorky hitov Chlapec pri dverách, či Dievča s cudzím srdcom. Tentoraz ide o zmiznutie slobodnej matky a podozrivé úmrtia modeliek. Temný svet drog a prostitúcie, novinárka, ktorá môže napísať najväčší príbeh svojho života...ponorte sa do nového príbehu, z ktorého vás bude mraziť.

Slobodnú matku Liv poznajú v nórskom Sandefjorde ako nenápadnú mladú ženu. Nevyčnieva, neupozorňuje na seba. Nikto vrátane jej vlastného syna netuší nič o živote, ktorý viedla, než sa nasťahovala do odľahlého domu na útese. Ak chce ochrániť malého Adriana, svoje tajomstvá si musí strážiť ako oko v hlave.

Mladá Ruska Anastasija opúšťa rodný Jekaterinburg a odchádza do Milána za kariérou modelky. Je bohatá a žiadaná, ale na novom mieste jej život naberá celkom nové kontúry. Netrvá dlho a na vlastnej koži spozná odvrátenú stranu módneho priemyslu. Potom príde osudové stretnutie a všetko sa od základov zmení. Je ochotná urobiť všetko, aby unikla...

Investigatívna novinárka Selma žije v Osle a vyšetruje podozrivé úmrtia modeliek, ktoré namiesto na prehliadkových mólach či na obálkach prestížnych časopisov skončili v temnom svete drog a prostitúcie. Stopy vedú až do najvyšších spoločenských kruhov. Jej pátranie však nadobudne nový, oveľa nebezpečnejší rozmer, keď z ospalého nórskeho mestečka bez stopy zmizne mladá žena so synom...

Pozrite si video s Alex Dahl:

Keď zmizla je strhujúci a veľmi znepokojivý psychotriler o temných chápadlách moci, o nechutnej stránke modelingu, o krutosti a bezcharakternosti. Tajomné severské krimi so silným emocionálnym nábojom. Alex nadhodila niekoľko vlákien a tie postupne prepletá (najmä novinárka Selma), aby to všetko v závere prepojila a vysvetlila.

Adrian nehybne stojí a počúva, no klopanie na dvere už ustalo. Zahľadí sa mame do očí. Sú sivé a ďaleko od seba, celkom ako jeho oči, ibaže on ich má modré. Trikrát sa zhlboka nadýchne a cíti, ako sa mu upokojuje srdce.
„Muž,“ prehovorí. „Stojí za dverami.“
„Adrian, počúvaj ma,“ odvetí mama hlasnejšie, znova sa rozbehne a oranžové svetlá jej za chrbtom poskakujú. „Neotváraj dvere. Nech sa deje čokoľvek, neotváraj dvere. O päť minút som doma. Počítaj so mnou.“

ALEX DAHL, napoly Američanka, napoly Nórka, sa narodila v Osle a žije striedavo v nórskom Sandefjorde a v Londýne. Svoju literárnu dráhu začala publikovaním poviedok. Jej debutový román Chlapec pri dverách vyvolal mimoriadny medzinárodný ohlas a bol preložený do 10 jazykov vrátane slovenčiny.
Rovnaký úspech zožali aj jej ďalšie tri psychologické trilery Dievča s cudzím srdcom, Nevinná hra a Smrtiaca posadnutosť, ktorými sa autorka etablovala ako hviezda severského noir. V súčasnosti Alex Dahl pracuje na svojom šiestom románe s názvom Girl Friends, ktorý vyjde v Spojenom kráľovstve v júli 2023.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.