bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPočúvne svoje srdce alebo si splní povinnosť?

Rumenec jej pristane, pomyslel si Giles, čo bolo len dobre, keďže sa červenala tak často. Už však vedel, že lepšie reaguje na jemnejší tón hlasu. Prílišná živosť a podpichovanie ju znervózňovali. „Nie nadarmo sa hovorí nežné pohlavie. Ženy sú od prírody láskavé. A muži by túto láskavosť nemali považovať za samozrejmosť.“ Sklopila zrak, no zdalo sa mu, že ju jeho odpoveď potešila. „Páči sa vám ten obraz?“ spýtal sa.
„Je veľmi pekný,“ odvetila, „ale...“ Zvyšok odpovede z nej musel vymámiť a prekvapilo ho, čo počul. „Myslím, že je príliš jednoduchý, aby sa vám páčil. Ako hovorí Nina, je ako lahodný zákusok.“

Patríte medzi milovníkov historických románov s poriadnou dávkou romantiky? Máme pre vás skvelý tip – novinku Tajomstvá zámku Ashmore. Britská autorka Cynthia Harrod-Eaglesová vás vezme do prostredia šľachty, poľovačiek a krásneho anglického vidieka .

Ten deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa, ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Musí obetovať svoj dovtedajší život, prácu archeológa a vymeniť horúci Egypt za nenávidené, pochmúrne Anglicko. A nielen to, veľmi skoro zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy. Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť.

Kitty Bayfieldová, dcéra zámožného baroneta, je vo veku vhodnom na vydaj. Spoločnosť jej robí dlhoročná priateľka Nina, ktorá ju sprevádza aj pri uvedení do spoločnosti. Mladé ženy sú veľmi odlišné. Zatiaľ čo Kitty je plachá a zakríknutá, Nina je výrečná a vášnivá a veľmi rýchlo si získa Gilesovo srdce. Ten sa bude musieť rozhodnúť - dá prednosť láske alebo manželstvu z povinnosti? Šťastie sa zdá nedosiahnuteľné, no niekedy ho človek nájde na tých najnečakanejších miestach.

Tajomstvá hradu Ashmore z vydavateľstva Ikar je prvý diel novej historickej rodinnej série, v ktorej nechýbajú rodinné tajomstvá, romantika, bolesť i láska. Hoci má kniha vyše 500 strán, budete po dočítaní chcieť ešte viac. Skvelá zápletka a pútavé postavy. Autorka sa vyhýbala zvyčajnému klišé v tomto žánri a ponúkla príbeh, ktorý vás rýchlo vtiahne.
Určite si ho zamilujú najmä fanúšičky sérií ako Bridgertonovci, alebo Panstvo Downton.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Lucia Vráblicová:

Cynthia Harrod-Eagles

Narodila sa v Londýne, študovala anglistiku, históriu a filozofiu na univerzitách v Edinburghu a Londýne. Svoju prvú knihu napísala počas štúdií na univerzite. V roku 1972 za ňu získala ocenenie pre mladých spisovateľov. Neskôr vystriedala viacero zamestnaní v komerčnej sfére a spisovateľkou na plný úväzok sa stala až po vydaní románu Morland Dynasty. Tajomstvá hradu Ashmore z vydavateľstva Ikar sú jej najnovším románom, ktorý dostal na Amazone 4,3 hviezdičky z 5.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.