bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPo idiotoch a psychopatoch sú tu neúspechy. Poučíte sa?

Thomas Erikson je vynikajúci komunikačný expert a úspešný autor niekoľkých kníh. Pomáha vzdelávať zamestnancov renomovaných firiem a za posledných dvadsať rokov vyškolil takmer 5000 manažérov, aby sa stali lepšími a výkonnejšími lídrami.

Možno poznáte jeho hity Obklopený idiotmi a Obklopený psychopatmi, ktoré vyšli aj v slovenčine. Teraz prišiel s novinkou, ktorá vás určite zaujme. A veríme, že aj pomôže žiť lepší, úspešnejší život.

V knihe Obklopený neúspechmi sa dozviete, ako zmeniť prekážky na úspechy. Ako sa vyvarovať nezdarov a keď už prídu, ako ich využiť pre seba, lepší a šťastnejší život. Thomas Erikson sa venuje všeobecnému problému - čo robiť, keď niečo nevyjde. Veľmi často mávame pocit, že sny a ambície nám maria prekážky.

Ako sa teda dá naučiť, ako zvládať neúspechy? Nedať sa nimi zraziť na kolená a aj napriek nim dosiahnuť svoje méty?
Erikson zodpovedá presne túto otázku. Pomocou jednoduchých a zvládnuteľných krokov pomôže identifikovať ciele, vytvoriť si konkrétny plán, a predovšetkým vyhnúť sa nástrahám, ktoré na nás zvyčajne číhajú, keď sa pustíme do niečoho nového.

Všetci niekedy vieme, že niečo treba spraviť, no skrývame sa za rôzne racionálne dôvody, prečo tak neurobiť. Občas sú za tým bežné obranné mechanizmy. Ak sa naučíme rozoznávať tie najbežnejšie, dokonca aj náročné úlohy budú odrazu oveľa ľahšie. Identifikovanie varovných signálov sa dá natrénovať. Jednou z najjednoduchších metód je sledovať správanie druhých. Nemusí to automaticky znamenať koniec sveta, no ak niekto zmení svoje bežné správanie, nezaškodí pozrieť sa naňho bližšie.

Pokiaľ vysvitne, že je to iba falošný poplach, o to lepšie. Aspoň si ušetríte kopu bezsenných nocí. Pri riešení problémov treba veľmi často spraviť niečo, na čo nie sme zvyknutí, teda vyjsť zo svojej zóny komfortu.

Prevratný model správania z knihy Obklopený neúspechmi pomáha ľuďom po celom svete spoznať seba a pochopiť, ako reagujú na nevyhnutné prekážky v živote, aby ich zdolávali čo najlepšie. V knižke vytvoril aj dve mestá, v ktorých môžete bývať.

POTOMKOVO je gigantická metropola, v ktorej máloktorý obyvateľ uspeje v niečom výnimočnom. Majú plné zásuvky nápadov, grandióznych plánov, ktorým sa určite budú venovať. Potom. Oveľa neskôr.

VÍŤAZOVO je iné. Obyvateľov je tu oveľa menej než v Potomove. Žijú tu úspešní ľudia, ktorí si plnia svoje sny, neúnavne na nich pracujú. Vo Víťazove nájdete všetkých, ktorí odmietli uznať, že sa to nedá, a dnes sú silnejší, než vôbec kedysi dúfali.

Kniha vychádza z mnohých vedeckých výskumov, ktoré autor aj spomína, plus z jeho skúseností. "Tie som nazbieral, keď som sa usiloval pochopiť sám seba. Okrem toho som pozoroval aj iných ľudí, ktorých som stretol počas viac ako tridsiatich rokov pracovného života. Prístup, ktorý vám predstavujem, ma zachránil pred mnohými vážnymi problémami. Naučil ma hodiť nepríjemné zážitky za hlavu, sústrediť sa a bojovať ďalej," píše Thomas Erikson.

Foto: vydavateľstvo Motýľ

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.