bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skPeteraj a Augustín: „Dnes sa nám splnil sen!“

Kniha s mnohými superlatívmi.
Dokonalá symbióza čistej poézie Kamila Peteraja a výtvarného umenia zo štetca Martina Augustína. „V tejto knihe je ukrytých nesmierne veľa detailov, ktoré sme museli jeden po druhom doladiť. Je to kniha z rodu relikvií, ktorá sa uchová ako dar pre ďalšie generácie. Je to kniha, ktorá necestuje niekam do antikvariátu alebo na nejaké ešte horšie miesto, takáto kniha má tú pridanú hodnotu, že zostáva v domácnosti ako cenný artefakt. Myslím, že v tom spočíva jej význam. Je to kniha, ktorú si sám závidím,“ povedal o nej Kamil Peteraj.

Jedinečná publikácia Texty v obrazoch | Obrazy v textoch vyšla v limitovanom náklade 500 kusov, no po pár dňoch v predaji je voľných len niečo vyše 150 kusov. Znamená to, že Slováci majú radi originálne a kvalitné diela? Že je medzi nami veľa bibliofilov, zberateľov a milovníkov netradičných kníh, ktoré sa dedia z generácie na generáciu?

Pozrite si, ako krstili túto jedinečnú knihu:

Umelecký tandem Kamil Peteraj – Martin Augustín už vytvoril niekoľko zaujímavých publikácií, no táto bola pre nich výnimočná. Pracovali na nej dlhé mesiace. Na takmer hotové obrazy Martina Augustína dopisoval vlastnoručne svoje verše Kamil Peteraj. Alebo naopak.

Výsledkom je exkluzívna kniha. Jedinečná svojho druhu na Slovensku.
Do každej knihy je vlepená originálna trojfarebná litografia s číslovaním a podpismi oboch autorov.
Jej súčasťou sú tiež zlatom glitrované a parfumované stránky, obálka je rovnako zlatená a reliéfne razená.
Dielo je uložené v magneticky zatvárateľnom puzdre z matného laminátu s reliéfnym zlatením, ktoré súčasne slúži aj ako stojan.

Viac o knihe na www.luxusnakniznica.sk/otto.

V luxusnej publikácii nechýba ani text slávneho hitu Vyznanie.
"Sú tam aj staršie veci, ktoré už majú tridsať, štyridsať rokov, ale aj najnovšie. Je to výber urobený špeciálne pre túto knihu," povedal Kamil Peteraj.
"Tá kniha má absolútne všetko, čo len môže človek od jednej knihy takéhoto druhu očakávať," povedala Gabriela Belopotocká, ktorá stála pri zrode tejto unikátnej knihy.

Exkluzívnu publikáciu pokrstili lupeňmi ruží operná diva Adriana Kučerová, spevák Robo Grigorov a bankár Imrich Béreš.

Milan Buno, 4.12.2017

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.