bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSexi moderátorky za sporákom

Pečieme s Teleránom Tri sexi moderátorky a k tomu lahodné zákusky, po ktorých si oblížete prsty. Túto skvelú kombináciu nájdete v knižnej novinke Pečieme s Teleránom. Janka Hospodárová, Adriana Poláková a Lenka Šóošová piekli niekoľko mesiacov v rannej relácii televízie Markíza zákusky podľa tých najlepších receptov. Receptov, ktoré im chodili e-mailom, poštou alebo ich ľudia vkladali na stránku www.pecieme.mamtalent.sk. Sú to veľmi jednoduché recepty, nepotrebujete nijaké mimoriadne kuchárske skúsenosti a pritom si na nich pochutná každý labužník.

Pečieme s Teleránom Pečieme s Teleránom Pečieme s TeleránomPečieme s Teleránom - Lenka Lahodné rezy, mafiny, bábovky, rolády, štrúdle, sušienky, torty...kniha Pečieme s Teleránom ponúka desiatky jednoduchých a rýchlych receptov, ktorými určite potešíte svojich blízkych. Prvá časť knihy „Upiekli sme v Teleráne“ obsahuje recepty s množstvom fotografií zo samotného pečenia v televíznom štúdiu a samozrejme fotografie hotových koláčov. Mafiny plnené ricottou, Rafaelo rezy, Famózny koláčik alebo Bleskové tiramisu. V druhej časti – „Nestihli sme upiecť v Teleráne“ – nájdete prehľadne zoradené recepty do kategórií Rezy, zákusky, torty, bábovky a chlebíky, záviny a štrúdle... Pri receptoch nájdete aj meno autora, ktorý recept poslal a mesto odkiaľ pochádza, takže sa medzi nimi možno aj nájdete.

„Pečenie ma vždy bavilo,“ vyznáva sa Adriana Poláková, ktorá nahovorila svoje dve kolegyne, aby sa do pečenia v štúdiu pustili. Často si pri jej výtvoroch známi povzdychli, že je to veľmi chutné, ale príprava určite náročná a ťažká. „Omyl! Existuje veľa jednoduchých receptov, z ktorých dokáže upiecť vlastne každý a pochúťky, ktoré vykúzlite z receptov v tejto knihe, si budú oblizovať prsty naozaj všetci,“ dodáva Adriana Poláková.
Pečieme s Teleránom - Janka
Janka Hospodárová príliš nepiekla, no vypekanie v štúdiu ju zmenilo. Dnes pečie pre susedov, pre seba a z každého upečeného koláča má obrovskú radosť. Lenka Šóošová zasa pečie odmalička, od desiatich rokov. „Pamätám sa na svoj prvý veľký koláč, upiekla som ho tajne, keď som bola sama doma, pre svojho otca. Ten dodnes tvrdí, že bol fantastický a ja sa mu snažím uveriť. Do koláča som totiž zabudla pridať múku. Upiekla som vlastne žĺtky s cukrom! Takže to síce vyzeralo ako koláč, akurát sa ťažšie konzumoval a jeho vnútro sa „slastne“ roztekalo!,“ usmieva sa Lenka. Niektoré veci sa od tých čias, našťastie, zmenili. Lenka pečie stále a rada, len si dáva pozor na ingrediencie.

Pečieme s Teleránom - Adriana
Všetky tri moderátorky sa zhodujú, že keď istý čas nepečú, chýba im vôňa, ktorú domácnosti dodá iba naozaj čerstvo upečený koláčik. „Dúfame teda, že sa vám kniha Pečieme s Teleránom zapáči a budete ju aj čo najčastejšie využívať,“ tvrdí svorne moderátorské trio a dodáva: „A azda vás tiež presvedčí, že pečenie vôbec nie je ťažké.“ A že lahodný výsledok stojí naozaj za to!