bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPäťminútové rozprávky pre princezné

Jednoduché texty a pútavé príbehy dopĺňajú nádherné ilustrácie z dielne štúdií Disney. Päťminútové rozprávky pre princezné ukrývajú celkovo 10 príbehov, ktoré majú ideálnu dĺžku – ich prečítanie trvá približne 5 minút, takže pre rodičov, ktorí nemajú nikdy dosť času, skvelá pomôcka, ako tráviť so svojimi deťmi spoločné chvíle.

http://data.bux.sk/book/036/409/0364095/medium-patminutove_rozpr_pre_princezne_1.jpgNapríklad vo fialovej knihe Päťminútové rozprávky pre princezné nájdete tieto príbehy:

Kráska a zviera - Výlet na saniach
Popoluška - Hodina tanca
Malá morská víla - Jedinečné prekvapenie
Snehulienka a sedem trpaslíkov - Priateľ v núdzi
Aladin - Tajuplná cesta

princeznaRužové príbehy majú dievčatá rady a tu nájdu krásne rozprávky o popoluške, ktorá sa vyberie na zámok, kde organizujú ples na počesť princa. „Pozvali všetky dievčatá z celej krajiny. Takže aj mňa!“ tešila sa Popoluška.  Ako dopadol jej výlet? dozviete sa v rozprávke Popoluška – Hodina tanca.

V rozprávke Aladin – Tajuplná cesta sa zasa vyberiete na romantický výlet do ďalekých krajov s Aladinom a Jasmínou, ktorí sa práve vzali. Ich svadba bola najväčšia, akú kedy v Agrabahu zažili a to treba osláviť .

Nižšie sa môžete začítať do rozprávky Kráska a zviera – Výlet na saniach.

snehulienka

http://data.bux.sk/book/036/409/0364096/medium-patminutove_rozpravky_pre_princezne_2.jpgV žltej knižke Päťminútové rozprávky pre princezné zasa nájdete týchto päť rozprávok:

Malá morská víla - Ariel prichádza na pomoc
Jasmína - Kúzelné prekvapenie
Snehulienka a sedem trpaslíkov - Kráľovská návšteva
Šípková Ruženka - Svadobný dar
Kráska a zviera - Kvety pre Bellu

Dve knižky, 10 nádherných príbehov a úžasné pestrofarebné ilustrácie. Päťminútové rozprávky pre princezné potešia každú malú slečnu – či už pred spaním, na cestách, jednoducho v ktorejkoľvek chvíli. Skvelý darček na narodeniny, meniny, alebo len tak, aby ste svoju dcérku potešili.

Objednajte pre svoje princezné Päťminútové rozprávky
Kupit bux.sk

snehulienka

Kráska a Zviera
Výlet na saniach

Raz dávno pradávno bola jedna čarodejnica a tá zakliala kráľovský zámok. Krásneho princa premenila na ohavného netvora a jeho služobníctvo na rôzne domáce predmety. „Len sa na mňa pozrite,“ hneval sa sám na seba netvor. „Je to odo mňa kruté, Že väzním Bellu na hrade. Už vo mne nikdy nebude vidieť nič iné, iba ohavu.“
„Ale, choďte,“ chlácholila ho kanvica pani Bacuľka. „Mali by ste jej otvoriť svoje srdce, to je všetko.“
„Musíte sa správať ako rytier!“ zamiešal sa do rozhovoru svietnik Svetlonos. „Buďte romantický. Zložte jej poklonu. A predovšetkým, buďte láskavý, vľúdny a úprimný!“
„A nebuďte taký mrzutec!“ dodal hrnček Všadebol, syn pani Bacuľky. Tá sa na syna prísne pozrela. Všetci pravdaže vedeli, že Všadebol má pravdu.
„Mám nápad!“ usmial sa netvor. „Čo keby som Bellu pozval na vychádzku na saniach? Vonku práve napadol sneh a snáď by sa jej na čerstvom vzduchu páčilo.“
„Výborne!“ riekol Svetlonos. „Úžasný nápad,“ súhlasila aj pani Bacuľka. „Veľmi romantické,“ dodal Všadebol.
„Tak, to by stačilo,“ okríkla ho Bacuľka a snažila sa tváriť veľmi prísne.
Netvor poslal Svetlonosa, aby odovzdal Belle pozvanie.
„To znie veľmi dobre!“ povedala Bella. „Už na hrade väzím príliš dlho.“
Zbehla po dlhom schodišti a vyšla von. Z neba sa znášali biele snehové vločky a svetielkovali v šere. Dokonalý zimný deň.
Netvor prišiel v naleštených saniach, ktoré ťahal kôň. „To je krása!“ vydýchla Bella.
Netvor ju vzal s úsmevom za ruku a pomohol jej do saní. Nezmienil sa, že ich leštil celé predpoludnie, aby sa jej páčili. Usadila sa a on ju prikryl teplou huňou. Rozbehli sa po prachovom snehu. Sane uháňali po lesnej cestičke a Bella sa šťastne smiala. Netvor s Bellou čoskoro dorazili na čistinku. Pred sebou zbadali zamrznutý rybník. Netvor zatiahol za liace a zastavil na brehu.

kraska a zviera

Milan Buno, 13.9.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.