bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPäťhviezdičkový víkend, na aký sa nezabúda...

Vyberte sa na čarovný ostrov Nantucket za pútavou drámou a nezabudnuteľným víkendom! Bude tam päť žien, päť tajomstiev a výlet, ktorý naozaj všetko zmení!
Päťhviezdičkový víkend.

Láska, nádej, odpustenie a priateľstvo. Aj to je Päťhviezdičkový víkend od najpredávanejšej kráľovnej plážového čítania Elin Hilderbrand. Príbeh influencerky, ktorá po tragickom zlome vo svojom živote usporiada nezabudnuteľný víkend...

Život päťdesiatničky Hollis Shawovej je na prvý pohľad priam idylický. Hollis je autorkou obľúbeného blogu o varení, má vysnívaného manžela, kardiochirurga Matthewa, a šikovnú dcéru Caroline. Aj ona sama pôsobí ako dokonalá matka a manželka. Jedného dňa sa jej však život obráti naruby: Matthew zahynie pri autonehode.

Hollis sa zrúti celý svet. S Caroline má napäté vzťahy a cíti sa opustená. Jedného dňa sa dočíta o tzv. Päťhviezdičkovom víkende – istá žena si pozvala k sebe na víkend štyri priateľky z rôznych životných období.
Hollis sa rozhodne, že aj ona usporiada takýto víkend. Pozve svoju najlepšiu kamarátku z čias dospievania, kamarátku z vysokej školy, kamarátku, ktorá pri nej stála v najťažších chvíľach života, a ženu, s ktorou sa nikdy nestretla – tajomnú fanúšičku zo svojho blogu.

Chcela som byť obklopená ľuďmi, ktorí ma poznajú najlepšie, aj keď som niektoré kamarátky nevidela celé roky a nebola som s nimi v kontakte. Aj keď sme už toho nemali toľko spoločného. Aj keď sa tieto ženy navzájom dobre nepoznali – alebo vôbec. Chcela som osláviť priateľstvá, vďaka ktorým som sa stala tým, kým som.

Päť žien – každá z nich úplne iná a každá zápasí s inými vážnymi problémami – sa teší na dokonalý víkend v Hollisinom prekrásnom dome postavenom v koloniálnom štýle pri Atlantiku. Čas strávený spolu však obnaží nezahojené staré rany a odhalí dlho skrývané tajomstvá...

Keď päťhviezdičkový víkend uplynie, ani jedna zo žien sa nevráti domov taká, aká bola predtým.

Päťhviezdičkový víkend je prekvapivý a podmanivý príbeh o priateľstve, láske a sebapoznaní od najpredávanejšej kráľovnej plážového čítania. Svieže čítanie, srdečné a miestami nostalgické. Skvelé obsadenie a rozmanité postavy, ktoré vám vojdú pod kožu. Nesmierne citlivý príbeh o sile priateľstva, pocta ženám rôzneho veku, aj spoločenského postavenia.

Kniha ako stvorená na oddychový víkend, počas ktorého chcete zabudnúť na pracovné povinnosti a starosti. Dokonalý únik a naozaj plážové čítanie, aké vie písať iba Elin. Mimoriadne zručne prepletá vzťahy, hrá sa s postavami a vás baví sledovať, ako ich posúva po pomyselne šachovnici. Každá žena má svoju osobnosť, ale aj tajomstvá, radosti aj problémy. Elin dokáže majstrovsky zachytiť podstatu a hĺbku skutočného priateľstva, a čo vie s nami urobiť: nielen v ťažkých, zlomových chvíľach, ale aj v každodennom živote.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.