bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPanstvo soli a smútku. Táto kniha má proste všetko

„Tá kniha má v sebe všetko. Od fantasy, cez romantiku a detektívku až po horor. Kým v jednej chvíli som sa až roztápala zo snového páru Annaleigh a Cassiusa, v ďalšom okamihu som mala chuť zahodiť knihu od strachu. Príbeh je nesmierne pútavý a autorka píše naozaj krásne,“ pochvaľuje si bookloverka Adriana Grečnárová.

Príbeh inšpirovaný bratmi Grimmovcami. Desivý, drsný a skvele napísaný. S prvkami trileru, detektívky a fantasy. To je novinka Panstvo soli a smútku, ktorá vás prekvapí. Nadpriemerná young adult fantasy, temná detektívka až horor, z ktorého behajú po chrbte zimomriavky.

Hlavnou hrdinkou je 19-ročná princezná Annaleigh, ktorá žije so sestrami, s otcom a nevlastnou matkou na osamelom panstve Highmoor na ostrove uprostred nepokojných morí. Príbeh sa začína pohrebom jej sestry Eulalie. Kedysi ich bolo 12 sestier, dnes sú však veľkolepé sály panstva studené a prázdne. Čudesné predčasné úmrtia jej vzali už štyri sestry, tiež mamu. Jedna smrť bola tragickejšia než druhá – choroba, strmhlavý pád, utopenie, pokĺznutie z útesu... takže v okolitých dedinách sa šepká, že rodina je prekliata.

Annaleigh klebetám neverí, snaží sa vypátrať dôvod, zapoja sa aj jej sestry, či spoločný kamarát z detstva, strážca majáku Fisher. A práve on to posunie do úplne iných sfér – chce dievčatá rozveseliť, potešiť ich a tak ich zavedie na tajné miesto bohov, kde sa nachádza čarovný portál, ktorý ich prenesie na magický bál kdesi ďaleko.

Po nociach sa vykrádajú zo svojich izieb, aby tancovali na tajných báloch v žiarivých črievičkách a hodvábnych róbach až do úsvitu. Na panstve Highmoore sa naozaj deje čosi zvláštne a Annaleigh musí záhadu vyriešiť, kým nepribudnú ďalšie obete. Mohla by byť jednou z nich...

Hoci Panstvo soli a smútku vychádza z rozprávky bratov Grimmovcov, je to nesmierne originálny príbeh, pretože Erin pridala prvky, ktoré by ste nečakali a tak majstrovsky, že vám tam dokonale sedia. Ich kombinácia funguje a čítanie si budete určite užívať plnými dúškami. Vypočujte si úryvok v podaní herečky Zuzany Jurigovej Kaprálikovej:

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.