bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skOživovateľ mŕtvych. Výborný konšpiračný hororový triler!

Označujú ho za jeden z najlepších hororových debutov 2013. Napínavý triler, ktorý vás prekvapí! Nielen skvelým nápadom, jeho spracovaním, z ktorého vám budú behať zimomriavky po chrbte, ale aj jednou špecialitkou. Ale to prezradíme až na konci článku:)

Originálny, pôsobivý, inteligentný a vzrušujúci. Taký je Oživovateľ, ktorý vás presvedčí o jednej veci: len preto, že ste mŕtvy, to ešte neznamená, že sa už nikdy nevrátite... Sú tu totiž paranormálni špecialisti, ktorí majú schopnosť prebudiť nedávno zosnulých, aby vypovedali o svojej smrti a odhalili podrobnosti o svojom vlastnom zániku. V prípade vraždy alebo obetí nehody, identifikovať ich vrahov.

„Boli chvíle, keď neznášal rozhovory s mŕtvymi.
Dobitá mŕtvola ženy sa nachádzala pri stene malej kancelárie.
Vrah ju odtiahol zo stredu miestnosti a posadil k stene so zvesenou hlavou...“

Áno, Oživovateľ má schopnosť prebudiť nedávno zosnulých, aby vypovedali o svojej smrti. Dvanásť rokov po prvom úspešnom oživení ich verejnosť konečne ako-tak prijíma. Výpovede mŕtvych sa začínajú akceptovať v procesoch. Súdne oživovanie sa stáva bežnou súčasťou policajného vyšetrovania.

SethV Spojených štátoch oživovatelia patria do právomoci Súdnej oživovateľskej služby.
Jonah Miller je aj napriek svojej problematickej minulosti jedným z najlepších oživovateľov. Pri oživení obete brutálnej vraždy sa stretne s čímsi desivým. Niečo ho sleduje. Čaká. Striehne. Nadriadení ho uisťujú, že ide len o výplod jeho fantázie a dôsledok stresu. On sám o tom pochybuje.

Keď bol pripravený, zavrel oči a pokračoval s oživovaním. O chvíľu sa jej zachvel aj krk. Prešlo desať, dvanásť sekúnd a mal ju.
„Je tu,“ oznámil.
Mŕtvola sa nadýchla, až jej v pľúcach nechutne zabublalo. Jonah si nemohol nevšimnúť, ako krivo sa jej dvíha hruď. Miestami ju mala rozseknutú, takže sa pod šatami črtali nepravidelné obrysy rán. Okrem vzduchu, čo do nej prenikal, bolo počuť aj tlmený praskot kostí a chrupaviek. Začali sa jej hýbať aj hlasivky. Miestnosť preťal tichý ston.

Potom zavraždia Daniela Harkera, novinára, ktorý ako prvý dostal oživenie do povedomia širokej verejnosti. Jonah sa chtiac-nechtiac zapája do vyšetrovania. Spolu s Harkerovou dcérou Annabel sa zúfalo pokúšajú odhaliť vinníkov a postaviť ich pred súd. Čoskoro sa im však postavia do cesty dávno zabudnuté pravdy. Spochybnia všetko, čo Jonah vyznáva, a hrozia zničením celého ľudstva, ak ich včas nezastaví...

Začítajte sa do toho ako Oživovateľ prebúdza mŕtvych...

OkoBlipparP.S. A ešte tá špecialitka. Chcete vidieť, ako tvár z obálky ožije a vystrašene na vás prehovorí? Chcete zažiť trochu skutočných zimomriavok? Pozor, len pre silnejšie žalúdky...

Stiahnite si do mobilu aplikáciu Blippar, ktorá ponúka rozšírenú realitu. Je zadarmo a vďaka smartfónu a virtuálnych informácií dokážete zmeniť svet okolo seba. Vojsť doň, byť jeho súčasťou....tak ako v prípade Oživovateľa. V obálke sú zakódované interaktívne informácie – stačí spustiť aplikáciu Blippar, nasmerovať mobil na obálku, počkať pár sekúnd a tvár z obálky ožije. Automaticky sa spustí rozšírená realita a aj vy sa stanete na chvíľu Oživovateľom...

Tu si stiahnite Blippar zadarmo na Android, iPhone,Blackberry alebo na Windows Phone.

Milan Buno
11.februára 2014

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(12. februára 2014 v 9:24)
Skvelá kniha, odporúčam.