bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk







Osud ľudstva je spečatený!

Toto sa nedozviete ani v správach, ani v časopisoch, ani vo vedeckých publikáciách. Vedci o tom jednoducho nevytrubujú do sveta.

Oficiálne sme preskúmali sotva dve percentá ľudského genetického materiálu, ale neoficiálne sa pred takmer päťdesiatimi rokmi skupine vedcov podarilo preskúmať aj tých zvyšných deväťdesiatosem percent...a zistenie bolo šokujúce. Až natoľko, že by mohlo ohroziť celé ľudstvo!

Vychutnajte si adrenalínový príbeh, ktorý poteší fanúšikov záhad, temných tajomstiev a nečakaných odhalení. Reťazec skazy z pera švédskeho autora Fredrika T.Olssona spôsobil ošiaľ ešte pred vydaním a už sa plánuje aj film.

Do štokholmskej nemocnice privezú po pokuse o samovraždu päťdesiatpäťročného kryptológa Williama Sandberga. O pár hodín ho z nemocničného lôžka unesú neznámi muži, členovia tajnej organizácie. Vedec sa preberie až na zámku kdesi v Európe.
Podľa záhadného spolku je totiž osud ľudstva vpísaný do nášho genetického kódu a William ho má rozlúštiť.

reNovinárka Christina odmieta akceptovať zmiznutie svojho exmanžela. Švédska polícia neverí, že ide o viac než len bežný únos osoby. Christina preto rozbehne pátranie na vlastnú päsť. Postupne sa dostáva bližšie k pravde – a zároveň k hrôzostrašnému zisteniu. William tuší, čo má organizácia za lubom, no ukáže sa, že pravda je oveľa hrozivejšia. So svojou spoluzajatkyňou, sumerologičkou Janine, sa horúčkovito usiluje vyriešiť záhadnú správu. Čas však hrá proti nim.

Kniha Reťazec skazy je medzinárodne úspešný triler, ktorý sa stal senzáciou už pred svojím vydaním. Kniha sa prekladá do dvadsiatich piatich jazykov a filmové práva už kúpila spoločnosť Warner Bros. Príbeh je plný napätia, hrozivých odhalení a krutých tajomstiev, ktoré nemali nikdy vyjsť na povrch. Čitatelia sa zhodujú, že možno po pomalšom rozbehu príbehu sa potom doň zahryznete a nedokážete sa od neho odtrhnúť. Adrenalín, divoká jazda a osud v rukách jedného človeka...taká je nová kniha Reťazec skazy.

Objednajte si adrenalínový triler Reťazec skazy.
Kupit bux.sk

Fredrik T. OlssonFredrik T Olsson je scenárista, režisér, komik a herec. Narodil sa v roku 1969 na predmestí švédskeho Göteborgu. Už v detstve písal, hral, kreslil komiksy, vymýšľal si obdivuhodné výhovorky, keď meškal do školy, účinkoval v školských predstaveniach, dokonca založil divadelný súbor. Koncom 90. rokov sa presťahoval do Štokholmu, kde študoval filmovú réžiu a stand-up komédiu v Dramatiska Institutet. Od roku 1995 pracuje ako filmový a televízny scenárista. Nevyhýba sa ani komediálnym žánrom, ani trilerom. Autorsky sa podieľa na programoch rôznych švédskych produkcií a  účinkuje aj ako sólový komik. Na svojej webovej stránke sa oprávnene označuje za „chlapa, ktorý veľa rozpráva“.

Začítajte sa do novej knihy Reťazec skazy.

Povedali im, že majú zostať v miestnosti.
Čakali. Počuli mužov za sebou odchádzať, zostali stáť s odstupom od steny. Povedali im, aby sa vyzliekli.
Janine stála vedľa neho ako primrznutá. Váhala. William začal.
Rozopol si šaty, hodil ich na podlahu a nakoniec ho Janine nasledovala, až kým nestáli nahí vedľa seba, hľadiac dopredu v snahe zabrániť tomu, aby sa situácia stala ešte nepríjemnejšou než akou už bola.
Prikázali im podísť k stene. Rukami k múru. Chrbtami k mužom. Z hadice tiahnucej sa po podlahe sa ozval zvuk.
„Zatvorte ústa a oči a pokúste sa nedýchať,” povedal niekto a potom ich chrbty explodovali od bolesti.
Žeravo horúca tekutina sa na nich liala takým silným prúdom, že William musel bojovať, aby udržal rovnováhu, a bolesť bodavo vyrážala cez pokožku v rytme, v ktorom na ňu tekutina dopadala a potom stekala po tele na podlahu.
Tekutina. Nebola to voda.

Milan Buno, 1.10.2014

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.