bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skObjavili Ameriku...a nikomu o tom nepovedali!

„Islanďania sú tou nainteligentnejšou rasou na zemi, pretože objavili Ameriku a nikdy o tom nikomu nepovedali.“ Povedal svojho času Oscar Wilde.
A mal pravdu, ako sa dočítate v novinke Ako Island zmenil svet

Možno viete, možno nie - dejiny Islandu sa začali pred 1 200 rokmi, keď istý frustrovaný vikinský kapitán a jeho neschopný navigátor narazili na súš uprostred severného Atlantiku. Odrazu ostrov nebol už len hniezdom rybárov dlhochvostých. Vyrástol na ňom národ, ktorého diplomati a hudobníci, námorníci a vojaci, sopky a rastliny nenápadne a nezvratne menili svet.

Kniha Ako Island zmenil svet vás vezme na kuriózne putovanie históriou, aby im ukázala úlohu Islandu v pestrej škále udalostí, ktoré hýbali dejinami - od Francúzskej revolúcie cez vznik štátu Izrael až po pristátie na Mesiaci.
Malý národ malého ostrova sa znovu a znovu ocital v úzkom vzťahu s dejinnými zvratmi, ktoré formovali svet do podoby, v akej ho poznáme dnes. Dozviete sa, ako to všetko prebiehalo, a navyše sa pri tom výborne zabavíte!

Pozrite si, čo o knihe hovorí sám autor:

„Vždy som si myslel, že dejiny Islandu sú ako októbrové ráno: temné, šedivé a pre väčšinu ľudí nevábne. Táto kniha dôrazne vyvracia moju domnienku, a veru bolo načase. Naša minulosť, rovnako ako prítomnosť, vie byť aj zábavná,“ tvrdí Jón Gnarr, bývalý starosta Reykjavíku a spisovateľ.

Egill Bjarnason je islandský novinár. Jeho reportáže o Islande vychádzajú v renomovaných periodikách ako The New York Times, National Geographic a Lonely Planet. V súčasnosti prednáša na Islandskej univerzite v Reykjavíku.

Odporúčame prečítať, ak máte radi knihy na štýl Billa Brysona (Ľudské telo, Stručná história takmer všetkého) alebo Tima Marshalla (V zajatí geografie).
Autor má evidentne zmysel pre humor, dobrý štýl písania.
Pre koho je teda táto kniha? Predpokladám, že s chuťou si ju prečítajú milovníci cestovania (boli na Islande, alebo sa chystajú), tiež historici a fanúšikovia dejín, či zvedaví ľudia J

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.