bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skO nič predsa nejde... Kým niekto nezomrie!

A potom, po pár mesiacoch, sa objavila fotopasca na stolíku pri vstupných dverách. Pripojená k jeho mobilu. Už ho kedysi vykradli, žili sme v Bushwicku, kriminalita tu bola vysoká. Bola to len prevencia, nové zariadenie pre zábavu, dostal zľavu na poistnom za byt a tak. Presvedčila som samu seba, že sa len zbytočne trápim, že jeho dôvody sú nevinné, ale odvtedy som si bola istá, že ma stále sleduje.

Predstavte si, že ste práve utiekli z najhoršieho vzťahu vo svojom živote. Zmiznete čo najďalej a všetko, čo vám zostalo, je jeden kufor a modrina pod okom. A potom príde jedna malá nevinná lož, ktorá však bude mať vražedné následky.
Tak sa začína  triler Jedna nevinná lož.

Predstavte si, že z nových susedov sa stanú vaši priatelia, ktorých ste tak zúfalo potrebovali. Sú zábavní, milí, chápaví a nadovšetko sa milujú. Predstavte si, že sa namočia do problémov. Že sa o nich šíria nepravdy a ohrozuje to ich život. Navyše si vás nájde bývalý partner. Predstavte si, že vás priatelia požiadajú, aby ste kvôli nim klamali, povedali len jednu nevinnú lož a všetky ich problémy sa tým vyriešia. Urobili by ste to pre nich?
Ide predsa len o jednu nevinnú lož.

Lucy Kingová môže skutočne oslavovať, pretože utiekla pred manipulatívnym partnerom a začína odznova. Nájde si nových priateľov, skvelých susedov...a jedného dňa proste súhlasí s ich šialeným plánom a rozhodne sa kvôli nim klamať. Mala to byť len malá nevinná lož, ale celé sa to skončilo smrťou.

Jedna nevinná lož je triler o vzťahoch, o snahe začať nový život, ak sa vám podarí uniknúť z toxického partnerstva. Je to príbeh o manipulácii a klamstvách vo vzťahoch. Postupne sa dozvedáme o tom Lucynom nevydarenom vzťahu, odkrývame skutočnú podstatu a to dodáva knihe silný náboj. Keď odhalíte, kým vlastne bol jej expriateľ, sami pocítite mrazenie na chrbte.

Leah Konenová vyštudovala žurnalistiku a anglickú literatúru na univerzite v Severnej Karolíne. Žije striedavo v Brooklyne a meste Saugerties v štáte New York s manželom, dcérou Eleanor a psom Farleym. V edícii YOLi od autorky vyšla jej kniha pre mládež s názvom Láska a iné vykoľajenia.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.