bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNový Dominik Dán. Mačacia stopa

Novú dánovku Mačacia stopa si vychutnáte. Na jednej strane chalani z Oddelenia vrážd, ktorý postupne skladajú zoznam podozrení...na strane druhej diabolská psychologička s kamennou tvárou a prísne racionálnym myslením.

Podozrenia sú, skutočné dôkazy však chýbajú a to je na porazenia. Robia všetko pre to, aby zvrátenú psychologičku usvedčili a konečne zmarili jej prefíkanú hru.
Alebo je všetko inak a oni sa dostali na falošnú stopu?!

Detektívi z oddelenia vrážd práve vyriešili vraždu šoféra dodávky známej tabakovej firmy. Radosť z úspešnej akcie zatieňuje hanba, ktorú páchatelia vrhli na celý policajný zbor. Napriek rozpačitým pocitom vládne v kancelárii stoštyridsaťjeden pohodová atmosféra, no len do chvíle, kým šéf oddelenia nepošle Krauza a Chosého vyšetriť vraždu Lívie. Zistenie, že Lívia je v skutočnosti mačka, je prekvapivé, ale spojitosť a súvislosti so starou známou sú doslova desivé.

Z hlbín minulosti opäť vyplávala Hilda Wolfová, psychologička s kamennou tvárou a prísne racionálnym myslením, chladnokrvné monštrum, ktorú Burger s Hanzelom podozrievajú z vrážd mladých chlapcov, zo série ťahajúcej sa ešte z čias socializmu.

A aby toho nebolo dosť, v ten istý deň cestou zo školy unesú trinásťročného syna vysokého štátneho úradníka. Unesú ho iba pár krokov od domu Hildy, čo nikto z detektívov nepovažuje iba za náhodu. Dovtedy prominentná štvrť Zlatý trojuholník sa razom stáva diabolským trojuholníkom, v ktorom miznú chlapci ako na bežiacom páse.

Detektívi z oddelenia vrážd musia zaloviť v pamäti, zalistovať v zaprášených poznámkach, skonfrontovať staré poznatky s novými, musia urobiť všetko preto, aby záhadu vyriešili, inak si bremeno minulosti ponesú so sebou ďalšie roky.

Mačacia stopa nadväzuje na predchádzajúcu autorovu knihu Bremeno minulosti, ktorej záver nás nechal v miernom napätí. V novinke možno nájdete aj chýbajúci diel do logickej skladačky, ktorú sa im zatiaľ nepodarilo rozlúsknuť :)

Dán je však majstrovským rozprávačom napínavého krimi. V tomto prípade ide opäť o odložený prípad, ku ktorému sa vraždári vracajú po rokoch.
Príbeh štartuje v apríli 1995 a rámcujú ho viaceré dobové reálie. Prípad je navyše stále citlivý, keďže naráža na aktivity bývalej Štátnej bezpečnosti a súčasnej SIS.

Tridsiaty tretí diel série vychádza už tradične spolu so špeciálnou limitovanou edíciou vo väčšom formáte s obálkou ilustrovanou Jozefom Gertli Danglárom.
Vydavateľstvo Publixing spolu s Vydavateľstvom SLOVART vydávajú postupne aj mp3 verzie kníh Dominika Dána – audiokniha Mačacia stopa, ktorú načítal Martin Mňahončák. Okrem toho, zážitková agentúra Zazito.ooo vytvorila špeciálnu mestskú hru Stopy Dominika Dána, ktorá vznikla na motívy kníh, a dá sa hrať počas prechádzky Bratislavou.

Foto: Slovart, FB/Dominik Dán

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.