bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNový Dominik Dán. Detektívka Tajomný závoj

Letná dovolenka sa nezaobíde bez dobrej detektívky. Zoberte si so sebou nového Dominika Dána a máte postarané o skvelý čitateľský zážitok – či už idete k moru, na hory, alebo len tak oddychujte doma, na záhrade, či pri jazere.

Príbeh knihy Tajomný závoj sa odohráva v roku 1993. Je krátko po revolúcii a temné stránky nového demokratického režimu – drogy a prostitúcia sa začínajú naplno prejavovať. Pre detektívov z Nášho Mesta to nie je nič nové, s týmito kriminálnymi živlami sa stretávali bežne aj predtým, zarážajúca je však ich drastická podoba. Ocitnú sa pred dvomi zdanlivo nesúvisiacimi prípadmi a stopy sú zmätočné, zahmlené, akoby zahalené tajomným závojom.

V prvom prípade  riešia smrť mladej pouličnej prostitútky. Jej mŕtvolu vrah naaranžoval tak, akoby ležala vystavená na márach. Detektívi zatiaľ netušia, či stopy na mieste činu čítajú správne, či im do mozaiky nechýbajú tie najdôležitejšie kamienky. Možno je celá scéna len naaranžovaná a vrah sa s nimi zahráva.

Akoby toho nebolo málo, hneď na začiatku vyšetrovania im svojským spôsobom skríži cestu ďalší prípad. Starý známy – hudobný skladateľ si vezme život. Detektívi sa ale musia na tento prípad pozrieť z inej perspektívy – je to naozaj samovražda alebo by niekomu vyhovovala jeho smrť?

Oba činy vyvolávajú množstvo otázok a dva zdanlivo nesúvisiace prípady sú možno prepojené viac, ako by očakávali. Jedno je jasné, ak neodhalia tajomstvo skryté za oponou, ak nezmenia uhol pohľadu, záhada nebude nikdy vyriešená. Podarí sa detektívom z oddelenia vrážd nazrieť pod tajomný závoj?
Dozviete sa v čerstvej novinke Dominika Dána Tajomný závoj.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Alfréd Swan:

Tajomný závoj je 34. detektívka Dominika Dána...a autor akoby opäť nabral vietor do plachiet. Dva zaujímavé prípady, skvelé hlášky mordparty, ktoré vyvažujú vážnejšie pasáže a dokážu pobaviť. Je tu aj viac osobného života, rodiny v pozadí, čím získava príbeh na ešte väčšej ľudskosti.
V tlačenej a elektronickej podobe už prekročil hranicu 1,5 milióna. Spolu s klasickou knihou už tradične vychádza aj limitovaná edícia vo väčšom formáte s obálkou ilustrovanou Jozefom Gertli Danglárom.

Dominik Dán

Zaoberal sa vyšetrovaním zločinov viac ako tridsaťpäť rokov. Osobné kontakty s vrahmi, lupičmi, únoscami a inou „lepšou spoločnosťou“ mu umožnili pochopiť nepísané zákony podsvetia. Všetky jeho predchádzajúce knihy vyšli vo Vydavateľstve SLOVART a okamžite sa stali bestsellermi. Podľa románu Červený kapitán bol nakrútený úspešný akčný film. Knihy vychádzajú aj v českom a poľskom preklade.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.