bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNové slovenské krimi Priveľa podozrivých. Václav Neuer

Vedeli, že je doma. Od tej doby čo zamerali jeho telefón sa odtiaľ nepohol. Čakali. V dome bolo ticho. O pár sekúnd sa to ale malo zmeniť. Ledeckého napadlo, že väčšina obyvateľov tejto bytovky dnes ráno svoj vlastný budík potrebovať nebude. Zodvihol ruku a naposledy skontroloval situáciu. Práve v tom okamihu na dverách za nimi zašramotil kľúč. Otočil sa...

Nová kniha Václava Neuera Priveľa podozrivých prináša ďalší príbeh vrchného inšpektora Ledeckého a jeho kolegov. Vyšetrovanie nás vedie do podsvetia organizovaného zločinu, čo je tiež zaujímavý pohľad pre čitateľa. Napokon, autor pôsobil dlhé roky ako kriminalista, bojoval proti organizovanému zločinu, pozná ho.

Starostlivo naplánovaná vražda ukončí život úspešného bratislavského podnikateľa. Obeťou trestného činu sa stane aj jeho manželka. Vrchný komisár Ledecký so svojím tímom preberá pátranie. Možných motívov je však zrazu akosi priveľa. Novodobý finančný žralok si v podnikaní rozhodne nedával servítku pred ústa a tých, ktorým zničil život alebo zásadným spôsobom skrížil plány, je neúrekom.

Nevyžiadanú posilu dostanú bratislavskí policajti z oddelenia vrážd od Úradu pre boj s organizovanou kriminalitou. Na začiatku sa dokážu zhodnúť iba na jednom: priveľa podozrivých – kriminalistova smrť.

Ledecký tápe v tme, ale postupne sa prepracúva k nádejnej stope. Dvojica detektívov zo špecializovaného prezidiálneho útvaru má však o vyšetrovaní svoje predstavy. Kto z nich má pravdu a kto sa tentoraz mýli? Vedú stopy do podsvetia, k organizovanému zločinu alebo pôjde tak ako vo väčšine Ledeckého prípadov o niečo čisto osobné?

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Kamil Mikulčík:

Priveľa podozrivých z vydavateľstva Ikar je opäť vynikajúca detektívka, na aké sme u Neuera zvyknutí. Bez zbytočnej brutality, drsnosti, litrov krvi a poletujúcich končatín, ale zato poctivé vyšetrovanie. Krok za krokom, pritom nenudí a nestráca na pútavosti. Plasticky vykreslil postavy, príbeh má atmosféru a pre jeho fanúšikov je to príjemná predvianočná chuťovka.

Václav Neuer sa snaží všetky veci preveriť a vyskúšať, aby sedeli časovo. „Dokonca som sa previezol a meral čas, za koľko je na letisko a za koľko z Račianskej ku Dvom levom. Je to na minúty, tak aby to bolo dramatické, ale sedí to,“ popisuje jednu z dôležitých pasáží v knihe.

Autor voľne nadväzuje na svoje predchádzajúce romány (Krkavčí súd, Vražda s pridanou hodnotou, Nenapravený omyl, Tiene minulosti, Prekliate dedičstvo a Uplakaná jeseň), ktorých hlavnými hrdinami sú členovia bratislavskej „mordparty“. Vychádza zo svojich skúseností elitného policajta a z detailnej znalosti práce polície a jej jednotlivých útvarov.

Autor Václav Neuer o svojej novej knihe:

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.