bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNové krimi Botanik o vrahovi, ktorý si vyberá obete medzi známymi ľuďmi

Vychádza veľa detektívok, ale nie každá je taká dobrá ako tie od M.W.Cravena. Ich najsilnejšou zbraňou je popri skvelej zápletke aj ústredná dvojica vyšetrovateľov. Postavy sú veľmi dôležité, mnohé knihy a filmy na nich doslova stoja – spomeňme Dempsey a Makepeacovú, Sherlock Holmes a jeho verný Watson a mnohí iné. V novinke s názvom Botanik je takouto silnou dvojicou Washington Poe a Tilly Bradshawová.

V Spojenom kráľovstve vyhral Botanik veľa cien a dúfam, že aj vy ním budete absolútne nadšení. Je to mysteriózny príbeh, odohráva sa medzi štyrmi stenami, je tam veľa Poa, veľa Tilly a tentoraz aj veľa Estelle Doylovej. Myslím si, že vás absolútne nadchne,“ odkazuje autor slovenským čitateľom vo videu.

Patologička Estelle Doylová nikdy nechodila po slnečnej strane ulice, ale nezašla tentoraz priďaleko? Vražda jej otca, ktorý zomrel na následky strelných poranení, vyzerá na prvý pohľad ako jednoznačný prípad. Estelle má na rukách povýstrelové splodiny a v čerstvo napadanom snehu sú iba jej stopy. Od svojho zatknutia povedala len tri slová: „Informujte Washingtona Poa.“

V rovnakom čase travič, ktorého tlač nazvala Botanik, posiela všeobecne známym osobám, ktoré celý národ nenávidí, varovania v podobe básničiek a vylisovaných kvetov. Polícia okamžite prijíma bezpečnostné opatrenia, no zdá sa, že vrah dokáže prechádzať cez steny a beztrestne zabíjať. Pre Washingtona Poa, ktorý neznáša záhady zamknutých izieb, to bude najdlhší týždeň v živote.

Keď dobrí ľudia nič nerobia, zlo prekvitá a víťazia otrepané banality. Ľudia ako ja pripomínajú ostatným, čo sme stratili.

Pozrite si video s autorom:

Botanik je v sérii s touto dvojicou už piata kniha a je to jedna z najlepších sérií, aké aktuálne na Slovensku vychádzajú. Je majstrovsky napísaná, napínavá, Craven stále prichádza s niečím novým, dáva si záležať na pozadí a faktoch. Perfektne funguje chémia medzi Pooom a Tilly.

Z anglického originálu The Botanist preložila Zdenka Buntová.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.