bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNové knižky o zvieratách pre deti

Mať doma vlastného psíka alebo mačičku je snom každého dieťaťa. Menšieho, väčšieho, chlapca či dievčaťa. Priznajte – aj vy ste túžili ako deti po psíkovi, mačičke, alebo škrečkovi, papagájovi, rybičkách, alebo dokonca koňovi, či slonovi?:)

kniha alfák opustený psíkV sérii krásnych príbehov od Holly Webb vyšli ďalšie dve knižky pre malých čitateľov.
Alfík, opustený psík
rozpráva o  Evke, ktorá dostane psíka a má z neho veľkú radosť.

„Už dávno túžim po psovi. Nemôžem uveriť, že mi ho naozaj kúpia! Zajtra už budem môcť hladkať svojho vlastného psa.“

Alfík svoju novú majiteľku zbožňuje. Rád sa mazná, spí v jej izbe a po príchode Evky zo školy vrtí chvostom ostošesť.

„Onedlho sa stal právoplatným členom rodiny. Mal milú, priateľskú povahu... Alfík si okamžite získal aj mamine srdce. Zbožňoval ľudí a keď upratovala, pelášil za ňou po celom dome... A ani pri starej mame sa nemusel až tak snažiť. Tá už z predsiene očami hľadala psíka a Evku a dokázala dobre poradiť pri výchove psa.“

Keď sa však narodí Samko, Evkin nový braček, o Alfíka sa zrazu nemá kto starať. Nikto sa s ním nehrá, nechodí na prechádzky…
Alfík sa cíti veľmi osamotený. Jedného dňa sa však niečo prihodí a Alfík sa ocitne v ohrození…

knihy holly webb

Druhá knižka Micka, unesené mačiatko má tiež krásne ilustrácie, dojímavý príbeh a skvele zapadne do seriálu o zvieracích miláčikoch detí.
Hlavná hrdinka Nina by chcela mať vlastné mačiatko. Keď konečne dostane nádhernú mačičku bengálskej rasy, jej radosť nemá konca kraja. Micka je to najľúbeznejšie a najmúdrejšie stvorenie, aké kedy v živote videla!

kniha micka unesené mačiatkoOnedlho sa po meste rozšíria chýry o únoscoch mačiek. Nina drží Micku len vnútri, no malé zvedavé mača by najradšej behalo po záhradke. Jedného dňa po príchode zo školy Nina Micku nenájde. Má veľmi zlé tušenie. Čo ak tu boli zlodeji?

„Čistokrvné mačky sú drahé. Zlodej ju predá lacnejšie niekomu, kto si to inak nemôže dovoliť. Veľa ľudí ani len netuší, že zviera je ukradnuté,“ vysvetľovala Nine jej staršia susedka Laura. „V tom článku sa spomínajú najmä bengálske mačky. Teraz sú v móde. Jednej panej sa ktosi pokúšal vylákať mačku zo záhrady. Býva neďaleko.“

Objednajte si niektorú z knižiek Holly Webb.
Kupit bux.sk

Alfík, opustený psík a Micka, unesené mačiatko sú príbehy pre deti od 7 rokov, takže sami si ich môžu čítať druháci základnej školy.
Vlani už vyšli vo vydavateľstve Verbarium knihy Rafík v kaši a Cilka nájde nový domov.

Milan Buno, 17.11.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.