bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNová Vi Keelandová a jej šteklivý Projekt šéf

I keď som úporne rozmýšľala takmer štyridsaťosem hodín v kuse, ešte ani v nedeľu som nebola rozhodnutá, či prijmem miesto vo firme. Sestra sa nazdávala, že je šialené odmietnuť jedinú ponuku, ktorú som momentálne dostala, no predstava, že budem pracovať niekde, kde ma v skutočnosti nechcú, mi veľmi nevoňala.

Toto je príbeh o Evie, ktorá dostala čudnú ponuku, a o Merrickovi, ktorý ju chcel potopiť...
Ale pekne po poriadku.
Vi Keelandovú poznáte všetky, píše úžasné šteklivé romance - prvou knihou bol Šéf, nasledovali napríklad Egomaniak, Nevhodné správanie, Pozvánka, Iskra, či  v marci Letný návrh. Teraz pribudla ďalšia kniha, ktorej sa mnohé čitateľky už nevedeli dočkať. Projekt šéf  je príbeh o Evie a Merrickovi.

Merrick je úspešný podnikateľ, šéf firmy, ktorý musí najať terapeuta, aby sa u nich zlepšila firemná kultúra. Veľmi s tým nesúhlasí, podľa neho by mali mať zamestnanci hrošiu kožu, musia niečo vydržať, nesmú sa len tak zložiť. Aj to je súčasť obchodovania.
A tak sa rozhodne, že vyberie najslabšiu kandidátku, nejakú nekompetentnú ženu, ktorá to čoskoro pokazí a bude pokoj.

Na pracovný pohovor príde Evie, ale všetko sa skomplikovalo už oveľa skôr. Keď bola Evie v skúšobnej kabínke v jednom butiku, vtrhol jej tam nejaký chlapík, osopila sa naňho a vykázala ho preč.

Na pohovore zistí, že tým chlapíkom je Merrick, tak si asi viete predstaviť tie pocity. Navyše tam došlo k jednej trápnej situácii – Evie predtým strávila dve hodiny v rozhorúčenom metre a tak sa v kabínke chcela presvedčiť, či jej nesmrdí pod pazuchami. Samozrejme, práve vtedy jej tam vbehol Merrick a teraz na pohovore jej to dal pekne vyžrať: pohádali sa a poslal ju preč s tým, aby si išla radšej ovoniavať podpazušie.

Evie sa už rozlúčila s touto prácou, ale na jej prekvapenie – prišiel jej mail s pozvánkou na druhé kolo. Merrick si uvedomil, že táto uletená ženská môže byť skvelou kandidátkou na terapeutku, ktorá zlyhá.
Ale to nepozná Evie – tá sa rozhodne zabojovať, svoje ťaženie nazve Projekt šéf a rýchlo sa ukáže, že nie je vôbec nekompetentná, práve naopak – že je pre Merricka životne dôležitá.

Vypočujte si úryvok.
Číta Lucia Vráblicová:

Projekt šéf je svižný, dobre napísaný, ale hlavne vtipný. Tie dialógy medzi nimi dvomi si budete vychutnávať v podstate od prvých strán. Doťahovanie, iskrenie, chémia, ktorú Vi Keelandová perfektne vystihla. Budete sa baviť na tom, ako bojujú so svojimi pocitmi, ako sa snažia potláčať vzájomnú príťažlivosť.

„Ďakujem vám, čitateľom, za to, že ste pustili Merricka a Evie do svojho srdca a mysle. Je mi cťou, že môj príbeh vám umožnil na chvíľu uniknúť, a dúfam, že sa čoskoro vrátite plní očakávania, s kým sa stretnete nabudúce!“ odkazuje Vi Keelandová.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.