bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNová romantika od Sarah E.Ladd - Úsvit nad panstvom Emberwilde

Isabel Crestonová si nikdy nedovolila snívať o láske, no osud mal s ňou iné plány...
Začína sa nová historická romanca od obľúbenej Sarah E.Ladd, ktorá si desaťtisíce slovenských čitateliek získala najskôr tromi knihami, ktoré vyšli vlani: Dedičkin sľub, Učiteľkina voľba a Hriech kováčovej dcéry (séria Tajomstvá vresovísk) a potom prvým dielom série Poklady Surrey – Starožitníkova dcéra.

Novinka Úsvit nad panstvom Emberwilde je druhým dielom série a opäť príbeh plný romantiky, dobrodružstva, intríg a tajomstiev. Zavedie vás na majestátne panstvo Emberwilde Hall, do tajuplného lesa, aj do záhadného útulku pre nájdencov na začiatku devätnásteho storočia.

Isabel Crestonová vedie skromný život v škole vo Fellsworthe v presvedčení, že z nej bude guvernantka, no osud rozhodne inak. Keď po ňu príde príťažlivý neznámy, istý pán Bradford, a odvedie ju na panstvo jej tety a strýka, Isabel spozná temnú stránku privilegovaného života, plného úkladov a intríg.

Hneď po jej príchode sa začnú v labyrinte starých múrov panstva i v neďalekom lese diať čudné veci. Ba čo viac, z jej tety sa vykľuje panovačná žena. Nevedno prečo zanevrela na miestneho súdneho úradníka pána Gallowaya, ktorý v Isabel vzbudí sympatie. Lenže v jej blízkosti sa neustále zdržiava aj pán Bradford, správca útulku pre nájdencov a očividný spojenec jej tety.

Keď z ničoho nič nástojčivo požiada Isabel, aby sa zaňho vydala, zaplaví ju panika. Prečo ju nútia do sobáša s niekým, koho takmer nepozná, a aké je skutočné spojenie medzi pánom Bradfordom a jej tetou? A napokon – čo pre Isabel znamená pán Galloway a kto je vlastne ona sama?

Úsvit nad panstvom Emberwilde ponúka to, čo sme si u Laddovej obľúbili: zaujímavú zápletku, dobre rozohranú hru, dobrosrdečných hrdinov, skvele vykreslené vedľajšie postavy, veľa romantiky a dobrodružstva, ako aj štipku humoru. A tak ako to vie Sarah, všetko smeruje k strhujúcemu finále, ktoré si užijete do posledných viet a slov.

Obľúbite si Isabel, jej charakter, povahu, budete zdieľať jej túžby a sny. Je to pomerne nezávislá a tvrdohlavá mladá dáma, najmä ak si vezmeme, že ide o začiatok 19.storočia. Práve to je pútavé a osviežujúce.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.