bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNová kniha Keleovej-Vasilkovej JULINKINA PEKÁREŇ

Táto kniha je trošku iná, ako sme zvyknutí u Táni Keleovej-Vasilkovej. Dokonca jej manžel Tibor, ktorý je jej múzou, láskou a občas kritikom, tvrdí, že tento príbeh si jej čitateľky naozaj vychutnajú. Budú ho doslova cítiť. Vychádza novinka a spolu s ňou sa spúšťa veľká súťaž o luxusný víkendový pobyt v hoteli Chateau Appony v Oponiciach.  

Kniha Julinkina pekáreň je o sile lásky, o sile rodinných vzťahov i priateľstva, ale aj o snívaní. A tiež o pečení chleba, dodáva najobľúbenejšia a najpredávanejšia slovenská autorka Táňa Keleová-Vasilková. Celý príbeh je doslova prevoňaný...tak ako keď vstúpite vo Francúzsku do pekárničky a vás obklopí vôňa chrumkavej bagety, či lahodného croissantu.

Hlavnou hrdinkou príbehu Julinkina pekáreň...nie je Julinka, ako by ste očakávaliJ, ale Klára. Je to slobodná a bezdetná štyridsiatnička. Jej život je naplnený láskou, priateľstvom aj snami. Tými, ktoré sa jej snívajú v noci, a tými, ktoré sníva cez deň. „Znova ma zobúdza môj sen. Stále ten istý... Tanačarovný a voňavý. Zobudí ma jeho vôňa. Vôňa čerstvo upečeného chleba s chrumkavou kôrkou, lákavá a hladkajúca srdce. Zobudí ma, pretože túžim tú vôňu žiť, dotknúť sa jej, stať sa jej súčasťou.“
A potom otvorí oči a ocitne sa v realite.

Klára túži ísť do Francúzka, pre ňu čarovného a príťažlivého, chce sa očami dotknúť miest, ktoré zatiaľ pozná len z internetu a časopisov.
Keď do jej života vstúpi Anna, otcova bývalá milenka, jej dni sa začínajú meniť... a sny dostávajú celkom inú podobu.

FB

Keleová-Vasilková priznáva, že občas inšpirovaná vlastnými riadkami nejaký chlieb upiekla aj ona, čomu sa jej rodinka zakaždým potešila. „Zvláštnosťou pri tejto knihe bolo, že som vedela jej názov skôr, než som ju začala písať. Jednoducho to zafungovalo celkom opačne než zvyčajne: najprv bol názov, potom vznikla kniha,“ vysvetľuje autorka na svojej oficiálnej stránke www.vasilkova.sk. Verí, že si čitateľky obľúbia hlavné postavy tak, ako ona a ako dodáva – „moja obľúbenkyňa bola AnnaJ“

Objednajte si Julinkinu pekáreň s uvádzacou zľavou!
Kupit

JulinkaS vydaním knihy Julinkina pekáreň sa spúšťa aj veľká súťaž pre čitateľky Vasilkovej-Keleovej o luxusný víkendový pobyt v hoteli Chateau Appony v Oponiciach. Na štyri čitateľky čaká úžasný víkend plný prekvapení v exkluzívnom kaštieli, kde kedysi bývala šľachta. Teraz tam výherkyne môžu stráviť víkend s najúspešnejšou slovenskou spisovateľkou, ktorá predala vyše 1 milión kníh.

Milan Buno
1.4.2014

Julinka

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(1. apríla 2014 v 11:52)
Milujem knihy od Táni Keleovej-Vaselkovej
(1. apríla 2014 v 12:13)
Pani Tánička je moja obľúbená spisovateľka a prečítala som všetky jej knižky... aj Julinkina pekáreň je už zrejme na ceste ku mne, pretože som si ju tu na Bux-e objednala. Neviem si ani predstaviť stretnutie s pani spisovateľkou - víkend s ňou by ma nesmierne potešil ... ;)
(1. apríla 2014 v 13:09)
Ako som zistila :( doma nemám žiadnu knihu od vás, ale určite som niečo čítala nakoľko mi je vaše meno veľmi povedomé (možno to boli knihy z knižnice alebo požičané od dcér aj to je možnosť, nakoľko si ich navzájom požičiavame ;) snáď sa na mňa usmeje šťastie)
(1. apríla 2014 v 13:11)
Milujem knihy od Tani Keleovej-Vasilkovej, sú úžasné a nádherne napísané :-)
(1. apríla 2014 v 13:30)
Som vášnivou čitateľkou ale i zberateľkou kníh Táni Keleovej-Vasilkovej. Mám doma úplne všetky knižky od nej - vrátane jej prvotiny, na čo som veľmi hrdá. Jej kúpa ma síce stála viac peňazí, ako keby som kúpila kníh 5, ale vôbec neľutujem. Rada by som strávila víkend plný prekvapení v kaštieli (veď kto nie?). Tak - neviem, či svojim komentárom sa zapojím do tejto veľkej súťaže, ale - rada by som. :) Prajem Táničke ešte veľa, veľa tvorivých dní, rokov, desaťročí, ...
(1. apríla 2014 v 14:49)
Tiež patrím medzi čitateľky kníh od pani Vasilkovej a tiež ich všetky mám aj doma (teda okrem Ceny za voľnosť, ktorú stále neviem nikde zohnať a potešila by som sa jej znovuvydaniu). V rodine sme všetci vášniví čitatelia a knihy pani Vasilkovej čítali snáď všetky moje príbuzné. (niekedy fungujem ako knižnica :-) ) Výhre by som sa veľmi potešila a venovala by som ju mamine, ktorá by si to veľmi zaslúžila.
(1. apríla 2014 v 15:19)
Strašne rada čítam knihy od pani Vasilkovej
(1. apríla 2014 v 15:30)
aj ja som všetky knihy čítala a potom darovala mamine a máme všetky, bohužial okrem prvej...a Julinkinu pekáren už dva tyždne objednanú už sa strašne teším
(1. apríla 2014 v 17:06)
Moja najobľúbenejšia autorka :) Teším sa na jej novú knihu...
(1. apríla 2014 v 19:19)
Mám rada Vaše knihy no Ranč u starého octa, Mama pre Veroniku a Modrý dom som čítala opakovane.
(1. apríla 2014 v 22:20)
zboznujem jej knihy vzdy sa tesim na dalsiu, uz sa neviem dockat kedy sa zacitam do najnovsej........:-D
(1. apríla 2014 v 22:33)
Ja osobne milujem všetky knihy p. Vasilkovej. Jej nádherný štýl písania je jednoducho slasťou pre moju fantáziu a moju dušu. V okamihu sa dokâžem preniesť do knihy a cítim, ako keby som tam bola s postavami, moja fantázia pracuje na plné obrátky. Žiaľ, vlastníčkou kníh nie som ani jednej, ale zato som čítala každú. Moja záľuba v čítaní je veľká a preto si s kamarátmi i príbuznými požičiavame knihy. Tak, ako som mala chvíľkovú nechuť k čítaniu, tak ste mi ju aj dodali. Už dlho som nenašla tak dobré knihy, ktoré ma jednoducho nadchli štýlom písania. Teda, aspoň pre mňa sú tieto knihy ako dar z nebies, ktoré ma dokážu vytiahnuť z občasného prepracovania a preniesť ma k relaxu a opäť mi vyčarovať úsmev na tvári.
(1. apríla 2014 v 23:06)
Mam rada knihy. Casto aj po citani sa zasnivam stava sa mi to dost casto :)). Od tejto autorky nemam ziadnu knihu ale jej meno mi je známe a urcite aspon jednu knihu by som od nej mat chcela.. Za moj zivot som precitala vela knih a chodila aj do kniznic tak urcite som daku knihu precitala aj tam :) Drzim autorke vela palcov aby pisala este viac takychto dobrych knih, co som si precitala recenzie tak fakt aj pomyslam ze si nejaku tu knihu aspon jednu kupim. Hoci musim sa krotit miesta na knihy mam malo :/ :)
(2. apríla 2014 v 4:26)
Pani Vasilková píše knihy pre všetky vekové kategórie, bez zbytočných sexistických vsuviek a želám jej veľa skvelých nápadov na písanie ďalších. :-)
(2. apríla 2014 v 7:46)
Knihy p.Vasilkovej milujem.... za čias, kedy som knihu brala do ruky len v práci za účelom vzdelávania, som netušila, že to bude práve jej tvorba, ktorá ma aj k iným knihám priláka. Dovtedy som knihy naozaj moc nečítala, ale po tom, ako som práve jednu z jej kníh dostala od sestry darčekom, som si jej tvorbu zamilovala...Tak úžasné podanie a vlákanie čitateľky do deja sa hoci komu nepodarí...sú jednoduché, zo života, ale pritom tak úžasné a prosté...Pani Vasilkovej prajem veľa, veľa zdravia a síl pri vzniku jej ďalšej tvorby
(2. apríla 2014 v 11:25)
Citala som niekolko knih tejto autorky, a vzdy sa mi velmi pacili. Vzdy som tam nasla nieco zo zivota, ci uz mojho, alebo z mojho okolia. Rada by som precitala dalsie, aj kvoli tomu, ze ma to vzdy inspiruje k pisaniu, aj ked v poslednej dobe na to nemam vela casu.
(2. apríla 2014 v 14:43)
Veľmi mám rada knihy od p.Keleovej :-)aj túto si kúpim :-)
(5. apríla 2014 v 17:38)
Knihy mám od p. Keleovej-Vasilkovej všetky a vždy sa veľmi teším na chvíľu,keď si budem môcť kúpiť ďalšiu a ponoriť sa do nového príbehu....