bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNová fantasy séria pre fanúšikov Eragona, či Percy Jacksona! Skandar a zlodej jednorožcov

Pred pätnástimi rokmi sa všetko zmenilo. Len čo sa po pevninských obrazovkách prehnali krvilačné divé jednorožce, z obchodov zmizlo veci, čo s nimi súviseli. Otec povedal, že ich desila predstava lietajúcich zverov, ktoré by sa ako tieň zniesli na Pevninu a zabíjali všetko, čo im stojí v ceste – buď zubami, kopytami, alebo rohmi. Ľudia sa v strachu zbavili všetkých jednorožcov v domovoch, obrázkových kníh, plyšových hračiek, kľúčeniek, ozdôb na večierky a nakopili ich na vysoké vatry, ktoré planuli vo verejných parkoch...

Prečítajte si fantastický bestseller, ktorý vyvolal vo svete veľký rozruch a bol preložený už do 46 jazykov! Volá sa Skandar a zlodej jednorožcov a zavedie vás do sveta divokých, krvilačných tvorov, ktoré sú ako zombie...

Veľmi zaujímavý námet a celkovo dobrodružný príbeh o chalanovi, ktorý je vyvolený, má nezvyčajné schopnosti, musí prekonávať prekážky a od začiatku vieme, že to on musí všetkých zachrániť. „Je  to prvý diel z novej fantasy série, ktorá sa odohráva v ríši divých jednorožcov, elementálnej mágie a nečakaných hrdinov,“ približuje autorka A.F.Steadman vo videu pre slovenských čitateľov:

Skandar Smith má 13 rokov a odjakživa  chcel jazdiť na jednorožcoch. Ocitnúť sa v hŕstke vyvolených, ktorí dostanú šancu stáť pri zrode jednorožca a nadviazať s ním celoživotné puto, by bol preňho splnený sen. Lenže vo chvíli, keď má splnenie svojej túžby na dosah, situácia naberie nebezpečný spád.

Najmocnejšieho jednorožca na Ostrove sa zmocní temný a zvrátený nepriateľ. S blížiacou sa hrozbou Skandar odhalí tajomstvo, ktoré by mohlo zmeniť celý svet.

Skandar a zlodej jednorožcov je young adult fantasy, ktoré má spád, stále sa čosi deje, je to svieži a dobre vytvorený svet jednorožcov. K tomu dejová linka o priateľstve, prekonávaní strachov, vyrovnávaní sa s nejakými nezdarmi a (rodinnými) traumami.
Autorka šikovne prepojila tieto dve línie, Skandar je celkom sympatický hrdina, miestami je to naozaj divoká jazda, vzrušujúca a som presvedčený, že fanúšikov tohto žánru to bude baviť.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Boris Farkaš:

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.