bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNová detská séria o dievčatku menom Tea

Štúdia v periodiku Science tvrdí, že čím viac toho čítame, tým máme vyššiu schopnosť vcítiť sa do situácie druhých. Zvyšuje sa naša emočná inteligencia, ktorá je taká dôležitá v medziľudských vzťahoch. Čítanie deti navyše upokojuje a zbavuje stresu, ktorý sa na ne mohol nalepiť počas dňa v škole, alebo škôlke.
 

Preto sú cenené najmä rôzne série, v ktorých hlavní hrdinovia cez pútavé jednoduché príbehy vychovávajú deti. Nenásilne, nenápadne, no neraz účinnejšie, ako keby sa to robilo inými cestami. Takouto sériou sú aj príbehy malého 6-ročného dievčatka, ktoré sa volá Tea.

Má rada svojho kocúrika Achilla, ohňostroj a rada sa hráva v parku s kamarátmi. Najobľúbenejšia je hra na schovávačku. Miluje mäsové guľôčky od babičky Eriky a nesmierne rada sa túli k maminke a ockovi :)

Tea. Aké ťažké je klamstvo?

Dnes povedala Tea svoje prvé klamstvo. Už pri návrate zo školy sa obávala ako to dopadne...napokon to „zvládla“. Jej test z matematiky totiž nedopadol najlepšie a ona povedala, že dostala z neho jednotku.
Bolo to ľahké a maminka s ocinkom jej uverili! Tak prečo sa na miesto toho, aby bola veselá cíti trochu smutne?

Táto knižka je pre všetky deti, ktoré občas klamú. Aj pre rodičov, ktorí nechcú počuť ani jedno klamstvo! Na konci knižky si môžu deti vyrobiť vlastnú medailu za to, že neklamú. Vystrihnú si z prebalu knihy obrázok , ceruzkou s ostrým hrotom urobia dierku do stredu medaile a prevlečú ňou šnúrku. Medaila je hotová!

Tea. A čo keď to nedokážem?

Druhý príbeh je o plánovaní letnej dovolenky – rodičia by radi išli k moru.
Maminka chce preto prihlásiť Teu na plávanie, aby sa mohla kúpať v mori bez rukávnikov. To je, ale hanba… ! Jej kamaráti to už všetci vedia, ale čo keď sa to ona nenaučí? Pritom Tea má strašne rada hrady z piesku, zbieranie mušlí...a tiež sa rada hrá vo vode pri brehu. Ale čo keď to naozaj nezvládne?

Knižka je určená deťom, ktoré si o sebe niekedy myslia, že nie sú dosť dobré. A tiež je vhodná pre rodičov, ktorí chcú naučiť svoje deti, aby si vždy verili.
Na konci knižky čaká deti opäť medaila Dôležité je to skúsiť! Treba ju vystrihnúť pozdĺž prerušovanej čiary zo symbolom nožničiek, ceruzkou s ostrým hrotom urobíte dierku do stredu a prevlečiete ňou šnúrku. 

Séria o dievčatku menom Tea je určená deťom od 4 rokov. Necelých 40 strán, menej textu a viac farebných obrázkov. Text napísala a ilustrácie si namaľovala autorka Silvia Serreli, ktorá patrí v Taliansku medzi najpopulárnejšie autorky knižiek pre predškolákov a školákov. Zo série o Tee predala vyše 100.000 kníh a prekladajú sa do viacerých jazykov.

Milan Buno, literárny publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.