bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNikdy. Horúca novinka od Keleovej-Vasilkovej

Najobľúbenejšia slovenská autorka Táňa Keleová-Vasilková prichádza s novinkou Nikdy, ktorá je podľa prvých ohlasov najlepšou knihou za posledné obdobie. Vasilková sa blíži k miliónu predaných kníh, čo sa doposiaľ žiadnemu slovenskému autorovi nepodarilo a touto novinkou môže magický milión zlomiť. Ide o príbeh popretkávaný láskou, vierou v samu seba, priateľstvom. V knihe je všetko, čo napĺňa náš život...

NikdyPo dvadsiatich rokoch spoločného života Peter jedného krásneho nedeľného rána Katke oznámi, že miluje inú. Zbalí si veci – a je preč. Spolu s ním láska, v ktorú Katka verila, spoločné sny, plány, budúcnosť.
Nikdy som si nepomyslela, že sa mi to stane. Naozaj nie... a pritom som mohla. Dialo sa to v mojom okolí, prežívali to moje známe, známe mojich známych... Vždy som bola nabrúsená a smutná zároveň... protichodné pocity, ktoré vo mne vytvárali, na počudovanie, zvláštnu harmonickú jednotu. Nabrúsená na mužov, ničiteľov lásky, arogantných a bezohľadných kazisvetov, a smutná pre ženy, ktoré zostávali opustené. A zarmútená z toho, ako si ľudia vedia kašľať život... nepochopiteľne a trestuhodne – a aj z toho, že prestali veriť v silu lásky. Ja som v ňu vždy verila...“ (úryvok z knihy Nikdy)

Katka zrazu stojí v troskách dlhoročného vzťahu a nevie, ako to má povedať Liv, sedemnásťročnej dcére, ktorá otca miluje. A ako má vôbec žiť? Dokáže to? Prehltne bolesť a zradu?
„Stalo sa to zo sekundy na sekundu. Jeden okamih bolo všetko tak, ako má byť... a potom stačilo zopár slov a môj svet sa zrútil ako domček z karát. Moje šťastie zaliala prívalová vlna s obrovskou ničivou silou a ja som sedela za stolom v kuchyni náhle mokrá, stratená a dezorientovaná... Prečo? Čo som urobila zle? bola moja prvá mTáňa Keleová-Vasilkováyšlienka...“

Zo začiatku sa to zdalo nemožné, no ako plynie čas a Katka si rekapituluje život, manželstvo, zisťuje, že... Nebudeme prezrádzať:-) Zvyšok sa dozviete na stránkach novinky Nikdy, ktorou Táňa Keleová-Vasilková dokazuje svoju dominanciu medzi ženskými autorkami na Slovensku.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(27. marca 2012 v 11:04)
tak toto by som si urcite chcela precitat,je to velmi skvela autorka,jej kihy hltam drzim palce nechprelomi tu magicku hranicu
(27. marca 2012 v 11:16)
Táňa Keleová-Vasilková je moja najobľúbenejšia súčasná spisovateľka. Mám rada jej knihy a táto novinka by ma určite potešila...
(27. marca 2012 v 17:59)
Nová kniha od tejto pani spisovateľky je vždy príjemnou správou.Ženy z jej románov sú nám predsa bližšie ako od tých zahraničných autoriek.Jej príbehy nám veľa krát pripomínajú niečo čo sa stalo v našom blízkom okolí.Túto novinku si určite prečítam.Ako sa poznám tak mi to čítanie pôjde jedna radosť,dlho mi to nepotrvá a budem na konci ,o)
(27. marca 2012 v 19:18)
Jej knihy sú úžasné...prirovnávali ju k Daniele Steelovej,ale naša,,Steelová" je 100-krát lepšia,v každej z jej kníh je niečo s čím sa stotožním a občas som mala pocit,že mi ,,sedí" v hlave....Mám všetky knihy tejto úžasnej spisovateľky a táto nebude výnimkou:-)