bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNicholas Sparks vás vezme do najhlbších zákutí srdca...

 „Vo svete príbehov o láske je Nicholas Sparks jeden z nesporných kráľov,“ napísal Star Magazine a asi budete mnohí súhlasiť, však? V duchu svojich najväčších hitov ako Zápisník jednej lásky, Správa vo fľaši, či Noci v Rodanthe, prichádza Nicholas Sparks opäť s nádherným príbehom dvoch párov, ktorých životy sa pretínajú hlbokým a prekvapivým spôsobom.

Novinka Najdlhšia cesta sa začína...cestou deväťdesiatjedenročného Ira Levinsona, ktorý je ťažko chorý a osamelý. Po dopravnej nehode uviazne bez pomoci na odľahlom cestnom násype. S početnými zraneniami sa usiluje ostať pri vedomí a v tomto stave sa mu na vedľajšom sedadle odrazu pred očami zhmotní nejasný obraz ženy.

Je to jeho milovaná manželka Ruth, ktorá zomrela pred deviatimi rokmi. Ruth mu rozpráva príbehy, ktoré sú spomienkami na to, čo spolu prežili – na to, ako sa zoznámili, na vzácne obrazy, ktoré dlhé roky zbierali, na temné obdobie druhej svetovej vojny, ktorá poznačila životy oboch rodín.Sparks
Nalieha na Iru, aby sa nevzdal a ostal pri vedomí. Ira vie, že Ruth nemôže byť v aute, ale upína sa na jej slová a vlastné spomienky, znovu prežíva zármutok aj každodenné radosti manželstva.

Objednajte si novinku Najdlhšia cesta od Nicholasa Sparksa.

O niekoľko kilometrov ďalej sa na miestnom býčom rodeu mení život študentky posledného ročníka univerzity Wake Forest. Sophia Danková sa po nedávnom rozchode zoznámi s mladým kovbojom Lukom. Je úplne iný ako nafúkaní študenti v internáte. Sophia vstupuje s Lukom do sveta, kde každý deň ide o veľa – o prežitie a úspech, o krach a zárobok, dokonca aj o život alebo smrť.
Keď sa mladí ľudia do seba zamilujú, Sophia zrazu zisťuje, že si svoju budúcnosť predstavuje celkom inak. Je to budúcnosť, v ktorej má Luke silu zmeniť jej plány... ak tú budúcnosť nezničí to, čo pred ňou Luke tají.

Tieto dve dvojice majú len málo spoločné, delia ich od seba roky a skúsenosti. A predsa sa ich životy dojemne pretnú, aby nám pripomenuli, že aj tie najťažšie rozhodnutia nás môžu priviesť na neobyčajné cesty, ktoré ležia za hranicou zúfalstva a smrti a povedú nás až do najhlbších zákutí nášho srdca.

Ride

Nicholas Sparks vie presne, ako nám zabrnkať na tie najcitlivejšie struny. Ako napísať dojímavý príbeh, ktorému veríte a prežívate ho s postavami. Podľa denníka Daily Mail má Sparks zázračný talent prebudiť v nás to, čo nás robí ľuďmi...a skôr ako si to uvedomíte, sedíte v aute s Irom a prežívate jeho život s Ruth. Taká je aj Najdlhšia cesta.

Nicholas Sparks má na konte viacero svetových bestsellerov, osem z nich bolo sfilmovaných (Posledná pieseň, Šťastlivec, Drahý John, Noci v Rodhante, Správa vo fľaši...). Doteraz predal vyše 85 miliónov kníh a patrí k najobľúbenejším rozprávačom na svete. 12 jeho románov sa dostalo na jednotku v prestížnom rebríčku The New York Times.

Milan Buno
11.marca 2014

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.