bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNesbøv Snehuliak vás zamrazí...

Predať dva milióny kníh v krajine, ktorá má 4,5 milióna obyvateľov je husársky kúsok. Nórovi Jo Nesbøvi sa to podarilo a jeho knihy už vyšli v 140 krajinách celého sveta. Tento autor je čoraz populárnejší aj na Slovensku a práve mu vychádza šiesta kniha v slovenčine, podľa mnohých jeho najlepšie krimi Snehuliak.

SnehuliakDetektív Harry Hole dostal len nedávno tajomný list s podpisom Snehuliak a už vyšetruje čudný prípad: v Osle napadol prvý sneh a keď Jonas ráno vstane z postele, zistí, že jeho matka zmizla. Ostane po nej jediná stopa – ružový šál, čo jej daroval na Vianoce. Má ho na krku snehuliak. Ten sa predošlú noc nečakane zjavil na dvore a jeho čierne oči hľadia priamo do domu.

Situácia sa ešte väčšmi zamotáva, keď Harry zistí, že tento model sa opakuje – za posledných desať rokov sa stratilo jedenásť žien, a to vždy presne v deň, keď napadol prvý sneh. Vyšetrovanie je pre Harryho o to zložitejšie, že sa týka jeho novej kolegyne, ale aj milovanej Rachel. Prípad Snehuliak ho privádza na pokraj šialenstva.

Jo NesboMrazivá detektívka Snehuliak ponúka brilantne vykreslené postavy a gradujúce napätie, ktoré sú zárukou napínavého príbehu, aký vie napísať len majster súčasných trilerov Jo Nesbø. Jeho hlavný hrdina Harry Hole si získal milióny fanúšikov na celom svete. Je to typ amerického detektíva drsnej školy importovaný do Nórska. Má svoje muchy, nie je dokonalý, zvykne si vypiť, no zároveň je zásadový a férový. Možno práve preto sa s ním čitatelia radi stotožňujú.

„Ak existuje vo svete literatúry spravodlivosť, raz bude Harry Hole rovnako populárny a obľúbený ako Harry Potter.“ CNN
Jo Nesbø je môj nový obľúbený autor trilerov a Harry Hole môj nový hrdina.“ Michael Connelly, autor bestsellerov o detektívovi Harry Boschovi.
Jo Nesbø je génius. Vrelo odporúčame.“Amazon

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.